Bartosz Białek pobije rekord transferowy Ekstraklasy? Prezes chce milionów

Piłka nożna
Bartosz Białek pobije rekord transferowy Ekstraklasy? Prezes chce milionów
Fot. PAP
Prezes Zagłębia Lubin zapowiedział, że jego oczekiwania przy ewentualnym transferze Bartosza Białka to „od 6 do 8 milionów euro”.

Prezes KGHM Zagłębia Lubin Artur Jankowski zapowiedział, że jego oczekiwania przy ewentualnym transferze Bartosza Białka to „od 6 do 8 milionów euro”. Gdyby za taką kwotę udało się sprzedać utalentowanego napastnika, mógłby paść rekord PKO BP Ekstraklasy.

Napastnik Zagłębia Lubin Bartosz Białek to objawienie ostatniego sezonu PKO BP Ekstraklasy. Zaledwie 18-letni piłkarz w lidze zagrał dopiero 19 spotkań, w których strzelił jednak aż dziewięć bramek – m.in. Legii Warszawa, Lechii Gdańsk czy Pogoni Szczecin. Wychowanek MKS Oława szybko został uznany za duży talent. A na tym ma zamiar skorzystać Zagłębie Lubin, które oczekuje za swojego piłkarza poważnych pieniędzy.

 

 

„Mamy swój pułap, nie jest on niski i adekwatny do wartości zawodnika. Nie chcę podawać konkretnej sumy, bo ostatecznie wszystko zależy od negocjacji, ale moje oczekiwania to kwota w przedziale od 6 do 8 milionów euro. Wszystko oczywiście jest wnikliwie analizowane też od strony agencji menedżerskiej reprezentującej zawodnika jak i właściciela klubu. Ważne jest przecież, jaki klub i jaki kierunek będzie najlepszy dla piłkarza” – powiedział „Przeglądowi Sportowemu” prezes KGHM Zagłębia Lubin Artur Jankowski.

 

W kontekście transferu młodego zawodnika pojawiały się różne kluby, m.in. Eintracht Frankfurt, Schalke Gelsenkirchen czy Bayer Leverkusen. Szef Zagłębia przyznał, że zawodnika widzieli u siebie także szefowie Genoi, która wcześniej sprowadziła z Lubina Filipa Jagiełłę. Do dziś jednak Włosi ociągają się z zapłaceniem za transfer i Jankowski definitywnie wykluczył jakiekolwiek rozmowy z genueńczykami.

 

ZOBACZ TAKŻE: Benjamin Pavard kontuzjowany! Bayern Monachium osłabiony przed Ligą Mistrzów.

 

„Nabywca musi być rzetelnym partnerem, tu wracam myślami do historii z Genoą. Na marginesie przyznam, że Genoa też wyraziła zainteresowanie ewentualnym transferem Białka... Reakcja była krótka i konkretna: nawet o tym nie myślcie” – powiedział i dodał: „Kończąc temat Białka ¬ niezależnie od możliwych przymiarek transferowych przedstawiliśmy jego agencji informację, że chcielibyśmy rozmawiać o przedłużeniu z nim kontraktu o kolejne dwa lata”.

 

Wszystko wskazuje na to, że Białek będzie lubińskim rekordzistą. Nie tak dawno Zagłębie otrzymało 1,5 mln euro za sprzedaż Bartosza Slisza do Legii Warszawa, a wcześniej - 1,2 mln euro na wyjeździe Filipa Jagiełły do włoskiej Genoi (choć pieniądze wciąż do Lubina nie dotarły).

 

ZOBACZ TAKŻE: Legia Warszawa pozyska kolejnego obrońcę? Transfer coraz bliżej. 

 

Gdyby kwota transferu Białka zbliżyła się do 8 mln, piłkarz pobiłby także rekord PKO BP Ekstraklasy, który obecnie wynosi 7 mln euro (Radosław Majecki z Legii Warszawa do AS Monaco).

seb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie