Co z Ligą Europy i Ligą Mistrzów? Maciej Sawicki zdradził szczegóły w Cafe Futbol

Piłka nożna
Co z Ligą Europy i Ligą Mistrzów? Maciej Sawicki zdradził szczegóły w Cafe Futbol
fot. PAP
Co z Ligą Europy i Ligą Mistrzów? Sekretarz PZPN zdradził szczegóły.

Za nieco ponad tydzień świat piłkarski czeka maraton związany z rozgrywkami Ligi Europy i Ligi Mistrzów. Działacze piłkarscy reagują na wszelkie zmiany w dobie pandemii koronawirusa, a UEFA miała przewiedzieć kilka rozwiązań w związku ze skomplikowaną sytuacją na Starym Kontynencie.

Sytuacja pandemiczna jest coraz gorsza w Niemczech i Portugalii, a właśnie tam odbędą się odpowiednio rozgrywki Ligi Europy i Ligi Mistrzów. Ponadto w drugim z tych pucharów trzeba jeszcze dograć cztery mecze rewanżowe 1/8 finału, a Wielka Brytania wprowadziła właśnie obowiązek kwarantanny dla wszystkich przyjeżdżających z Hiszpanii. Jak to wszystko rozwiązać?

 

- UEFA tak naprawdę kilka kwestii już przewidziała – rozpoczął sekretarz generalny PZPN Maciej Sawicki, który był gościem programu Cafe Futbol. - Decyzje które podjęła, sprowadziły się do tego, by wszystkie kraje mogły dokończyć swoje ligi, aby wyłonić drużyny, które zagrają w europejskich pucharach w przyszłym roku – dodał.

 

Zobacz także: FIFA przedstawiła najnowszy ranking

 

W kwestii zbliżających się rozgrywek, które rozpoczną się 5 sierpnia, federacja wprowadziła specjalny protokół medyczny.

 

- Jeżeli nie będzie można rozegrać meczu w danym kraju lub któreś z państw wprowadzi kwarantannę, wtedy mecze odbędą się w Portugalii. Nie będzie spotkań w Anglii, czy Hiszpanii. Wszystkie drużyny będą skoszarowane, chronione i w takich warunkach trzeba będzie dokończyć sezon, a trzeba to zrobić, bo te pieniądze wracają do klubów – ocenił.

 

Ekspert Polsatu Tomasz Hajto przyznał wręcz, że „trzeba żyć z tą sytuacją i nie ma co płakać”. - Nie użalajmy się, bo w piłce są grube miliony i od piłkarzy wymaga się tego, by byli gotowi i grali – skwitował.

 

Czy w pucharach czekają nas sensacje i niespodzianki?

 

- Nie wydaje się, byśmy mogli mieć jakikolwiek scenariusz. Wiemy, że będzie to piłkarski maraton, ale jak się to zakończy? Nie będzie po równo, sprawiedliwie, ale ze względów finansowych rozgrywki trzeba dokończyć – podsumował kolejny z ekspertów Dariusz Wdowczyk.

 

Całość w załączonym materiale wideo.

 

AgB, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie