Hugh Grant wygrał pierwszy mecz tenisowych mistrzostw Szwecji

Tenis
Hugh Grant wygrał pierwszy mecz tenisowych mistrzostw Szwecji
fot. PAP/EPA
Brytyjski aktor Hugh Grant wygrał pierwszy mecz tenisowych mistrzostw Szwecji weteranów.

Pierwszy mecz rozpoczętych w niedzielę tenisowych mistrzostw Szwecji weteranów wygrał brytyjski aktor Hugh Grant. W turnieju rozgrywanym Basta od 26 lipca do 4 sierpnia uczestniczy 447 zawodników.

W mistrzostwach mogą brać udział tylko szwedzcy zawodnicy. 59-letni Grant, pomimo że jest obcokrajowcem, został do turnieju dopuszczony z racji małżeństwa ze Szwedką Anną Elisabet Eberstein oraz posiadania w miejscowości Torekov w gminie Bastad posiadłości letniskowej, w której co roku spędza wakacje. Eberstein od wielu lat zajmuje się tenisem i była producentką telewizyjną m.in. dla sportowej stacji ESPN.

 

Kacper Żuk mistrzem Polski w tenisie. Pierwszy raz w karierze

 

Bastad jest jednym z najpopularniejszych szwedzkich kurortów a na miejscowym stadionie tenisowym, który jest największym obiektem otwartym dla tej dyscypliny w Skandynawii, co roku rozgrywany jest turniej Swedish Open.

 

„Nazwisko aktora było wymienione w programie lecz z powodu restrykcji epidemiologicznych, pozwalajacych na obecność do 50 osób na stadionie, chcieliśmy uniknąć tłumu sympatyków aktora polujących na autografy przed obiektem. Dlatego w ostatniej chwili przesunęliśmy mecz z godziny 13.00 na ósmą. W ten sposób stał się on inauguracją naszego turnieju” - powiedział dyrektor zawodów Bjoern Ekstroem.

 

Grant wygrał swój pierwszy mecz z Ferencem Kovacsem w dwóch setach i awansował do następnej rundy, w której zmierzy się z najwyżej rozstawionym w turnieju Perem Andersem Lindeborgiem.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze