PGE Ekstraliga: Kara dla sędziego. Remigiusz Substyk odsunięty

Żużel
PGE Ekstraliga: Kara dla sędziego. Remigiusz Substyk odsunięty
fot. Cyfrasport
Decyzje sędziego Substyka nie spodobały się władzom PGE Ekstraligi. Ukarany został natychmiast

- Uprzejmie informuję, że Zarząd Ekstraligi Żużlowej podjął decyzję w trybie pilnym, iż Pan Remigiusz Substyk nie będzie sędziował meczów Ekstraligi do końca sezonu 2020 - poinformował w niedzielę prezes Ekstraligi Żużlowej Wojciech Stępniewski. Decyzję podmiot zarządzający rozgrywkami żużlowej PGE Ekstraligi podjął tuż po zakończeniu przez sędziego Substyka spotkania MrGarden GKM Grudziądz – Moje Bermudy Stal Gorzów.

Tor na grudziądzkim owalu po opadach, które przeszły tuż przed meczem z biegu na bieg stawał się coraz trudniejszy do rywalizacji. Na drugim łuku pojawiły się dziury, które mogły być zagrożeniem dla zdrowia zawodników. Swoje zastrzeżenia co do stanu nawierzchni zespół gości zgłosił komisarzowi i sędziemu po upadku w biegu 10. Rafała Karczmarza. Zawodnik Stali uderzając w Przemysława Pawlickiego wykontrowaną maksymalnie maszyną mocno uderzył o tor. Szczęśliwie do parku maszyn zszedł o własnych siłach.

 

Sędzia zarządził dodatkowe prace nad nawierzchnią. Po ponadpółgodzinnej przerwie w zawodach ostatecznie zdecydował o zakończeniu rywalizacji zaliczając wynik po dziewięciu biegach – 29:25 dla MrGarden GKM Grudziądz.

 

ZOBACZ TAKŻE: Mecz Włókniarz – Unia nie odbył się

 

Kilkanaście minut po zakończeniu spotkania prezes podmiotu zarządzającego – Ekstraligi Żużlowej poinformował poprzez media społecznościowe o odsunięciu sędziego Substyka od sędziowania spotkań PGE Ekstraligi do końca sezonu.

 

 

Wpływ na decyzję mogła mieć reakcja gorzowian, którzy nie kryją irytacji. Prezes Stali Marek Grzyb oznajmił, że w Grudziądzu "zdechł duch sportu", a Władysław Komarnicki ocenił, że spotkania nie należało w ogóle rozpoczynać. Sędziemu Substykowi były szef klubu z Gorzowa zaproponował ponowne przystąpienie do egzaminu.    

 

Sędzia Substyk miał być arbitrem Złotego Kasku, który odbędzie się w poniedziałek 27 lipca na torze bydgoskiej Polonii. Jak poinformował przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego Piotr Szymański, nastąpi zmiana sędziego tych zawodów.

 

- W związku z dzisiejszymi wydarzeniami podczas meczu w Grudziądzu GKSŻ podjęła decyzję o zmianie sędziego jutrzejszych zawodów Złotego Kasku – poinformował poprzez media społecznościowe Szymański.

PAP, WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie