Serie A: Filip Jagiełło był o włos od strzelenia gola Interowi. Samir Handanović nawet się nie ruszył (WIDEO)

Filip Jagiełło (Genoa) był o włos od strzelenia gola Interowi.

Inter Mediolan pokonał na wyjeździe Genoę 3:0 w meczu w 36. kolejki Serie A. Dwie bramki zdobył Romelu Lukaku, a jedną Alexis Sanchez. W zespole gospodarzy całe spotkanie rozegrał Filip Jagiełło, który zebrał dobre recenzje. W końcówce pierwszej połowy polski pomocnik był o krok od strzelenia gola na 1:1, ale jego uderzenie z rzutu wolnego było minimalnie niecelne.

W 44. minucie Jagiełło nieoczekiwanie wykonał rzut wolny tuż zza pola karnego. Wszyscy spodziewali się, że stały fragment gry wykona kapitan Genoi - Domenico Criscito, który wraz z Polakiem znajdował się przy futbolówce. Ostatecznie ku zdziwieniu wszystkich, strzał z rzutu wolnego oddał właśnie Jagiełło, który ostatecznie nieznacznie się pomylił. Gdyby piłka zmierzała w światło bramki strzeżonej przez Samira Handanovicia, ten najprawdopodobniej nie miałby szans na skuteczną interwencję. Słoweński bramkarz, który jest kapitanem ekipy ze stolicy Lombardii odprowadził tylko futbolówkę wzrokiem i nawet się nie rzucił.

Jagiełło już we wcześniejszym wygranym meczu z Lecce (2:1) był blisko zdobycia swojego premierowego trafienia na włoskich boiskach. Po wejściu na murawę w 53. minucie w starciu z beniaminkiem Serie A, niespełna 23-latek w 81. minucie oddał strzał na bramkę ekipy z regionu Apulii. Piłka po jego strzale trafiła w słupek, a następnie odbiła się od pleców bramkarza Lecce - Gabriela i wpadła do bramki.

Po tym występie, Jagiełło następne spotkanie przeciwko Sampdorii (2:1) rozpoczął w wyjściowym składzie. W 72. minucie Jagiełło, jak się później okazało, przeprowadził kluczową dla losów meczów akcję. Były pomocnik Zagłębia Lubin zabrał piłkę Bartoszowi Bereszyńskiemu przy bocznej linii pola karnego i dograł ją do Lukasa Leragera. Duńczyk oddał precyzyjne uderzenie i strzelił zwycięskiego gola. Podczas derbów Genui pochodzący z Lubina zawodnik spędził na murawie 79 minut. Z kolei przeciwko Interowi rozegrał pełne 90 minut.

Łącznie w tym sezonie Jagiełło rozegrał w barwach ekipy z portowego miasta 10 spotkań. Nasz rodak dwukrotnie asystował przy golach kolegów z drużyny - po razie w Serie A i Pucharze Włoch.

Inter zgromadził 76 punktów i awansował na drugie miejsce kosztem Atalanty. Klub z Bergamo w piątek zremisował na wyjeździe z AC Milan 1:1 i ma 75 pkt. W niedzielę do tej dwójki może zbliżyć się mające 72 pkt. Lazio, które o 19:30 rozpocznie wyjazdowy mecz z Hellasem Werona.

Mecze Serie A można oglądać na kanałach Eleven Sports.