Sibiu Tour: Triumf Gregora Muehlbergera. Piotr Brożyna w czołówce

W kolejnym wyścigu liderem ekipy Bora-Hansgrohe będzie Rafał Majka

Austriak Gregor Muehlberger (Bora-Hansgrohe), zwycięzca niedzielnej jazdy na czas, wygrał wyścig kolarski Sibiu Tour w Rumunii. Na ostatnim etapie, rozegranym tuż po czasówce, najszybszy był jego kolega z ekipy Niemiec Pascal Ackermann. Piotr Brożyna (Voster ATS) w klasyfikacji generalnej zajął piąte miejsce.

Ackermann, największa gwiazda wyścigu, zwycięzca dwóch etapów Giro d'Italia i czterech Tour de Pologne, w niedzielny wieczór na 109-kilometrowej trasie wokół Sybina (Sibiu) odniósł drugie zwycięstwo w wyścigu. Siódme miejsce na mecie po grupowym finiszu wywalczył Patryk Stosz (Voster ATS).

Wcześniej także drugi raz triumfował Muehlberger, wygrywając jazdę indywidualną na czas z Curmatura Stezil do Arena Platos (12,5 km). Piąty był Brożyna, a dziewiąty jego kolega klubowy Adam Stachowiak.

W klasyfikacji generalnej Muehlberger wyprzedził swojego rodaka i kolegę z ekipy Patricka Konrada o 1.01 min oraz Włocha Matteo Badilattiego (Israel Start-Up Nation) o 1.52. Brożyna stracił do zwycięzcy 5.22.

Na ósmym miejscu ukończył wyścig włoski weteran, blisko 49-letni Davide Rebellin, reprezentujący obecnie Meridiana Kamen Team - 7.47.

Sibiu Tour był drugim po Dookoła Mazowsza wyścigiem etapowym UCI po czteromiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. W Rumunii startowały cztery polskie drużyny (CCC Development, Mazowsze Serce Polski, Voster ATS, Wibatech Merx 7R), a łącznie 21 Polaków. W stawce były dwie drużyny World Tour - Bora-Hansgrohe oraz Israel Start-Up Nation.

Kolejną międzynarodową imprezą kolarską będzie rozpoczynający się we wtorek wyścig Dookoła Burgos. Liderem ekipy Bora-Hansgrohe będzie w nim Rafał Majka, a w składzie polskiej ekipy CCC pojadą m.in. Kamil Gradek, Szymon Sajnok i Kamil Małecki.