Simona Halep zrezygnowała z udziału w turnieju WTA w Palermo

Tenis
Simona Halep zrezygnowała z udziału w turnieju WTA w Palermo
fot. PAP
Simona Halep zrezygnowała z udziału w turnieju WTA w Palermo.

Simona Halep zrezygnowała z udziału w turnieju WTA w Palermo, który ma wznowić rywalizację w cyklu po przerwie związanej z pandemią. We Włoszech nałożono obowiązek kwarantanny na osoby przebywające ostatnio w Rumunii lub Bułgarii, ale tenisistki miał on nie dotyczyć.

"Biorąc pod uwagę ostatni wzrost liczby przypadków zakażenia Covid-19 w Rumunii i moje obecne obawy dotyczące podróży samolotem podjęłam trudną decyzję o wycofaniu się z turnieju w Palermo. Chciałabym podziękować dyrektorowi turnieju i włoskiemu ministerstwu zdrowia za ich wysiłki poczynione w mojej sprawie" - napisała w niedzielę na Twitterze Halep.

 

Dyrektor zawodów Oliviero Palma zaznaczył, że z wielką goryczą przyjął decyzję wiceliderki światowego rankingu. Organizatorzy rozpoczynającego się 3 sierpnia turnieju uważają, że wycofanie pochodzącej z Konstancy zawodniczki związane jest z kwarantanną nałożoną przez Włochy na osoby, które w ciągu ostatnich dwóch tygodni były w Rumunii lub Bułgarii. Obowiązek ten wprowadzono w piątek.

 

Turniej WTA w Palermo: Chcą, by Simona Halep była zwolniona z kwarantanny

 

"Wczoraj byliśmy optymistami i poinformowaliśmy sztab Halep, że profesjonalni sportowcy nie będą musieli poddać się tej kwarantannie. Ale on przekazał nam ich decyzję, czym zaprzepaścił wszystkie nasze starania. Jesteśmy bardzo rozgoryczeni i rozczarowani" - podkreślił Palma.

 

Impreza w Palermo ma wznowić zmagania w cyklu WTA, które zostały wstrzymane z powodu koronawirusa na początku marca. Na liście startowej jest m.in. Iga Świątek.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze