Drużyna Michała Kubiaka wygrała wewnętrzny sparing kadry siatkarzy

Team Michał – Team Fabian 2:1.

Reprezentacja Polski siatkarzy rozegrała w Łodzi wewnętrzny mecz sparingowy. Drużyna Michała Kubiaka wygrała w nim z drużyną Fabiana Drzyzgi 2:1.

W środę i w czwartek podopieczni trenera Vitala Heynena rozegrali dwa towarzyskie mecze z reprezentacją Niemiec. Obie te konfrontacje zakończyły się zwycięstwami biało-czerwonych – 3:2 oraz 3:0 (porażka w dodatkowym secie). Na niedzielę i poniedziałek zaplanowano spotkania z Estonią, jednak rywale w ostatniej chwili odwołali swą wizytę, tłumacząc tę decyzję wzrostem liczby zarażeń koronawirusem w  Polsce.

Drugie zwycięstwo polskich siatkarzy w towarzyskim starciu z Niemcami

W tej sytuacji ustalono, że reprezentacja Polski rozegra dwa wewnętrzne sparingi. W obu rywalizacja toczyć się miała do trzech setów, bez względu na wynik. Kadrę podzielono na dwie drużyny: Team Michał i Team Fabian, od nazw kapitanów tych ekip – Michała Kubiaka (trener Sebastian Pawlik) oraz Fabiana Drzyzgi (trener Michał Mieszko Gogol).

W meczu dozwolone były jedynie podwójne zmiany. Selekcjoner reprezentacji Polski Vital Heynen obserwował grę obu ekip z boku. Wilfredo Leon i Aleksander Śliwka przypisani do "Teamu Fabiana" nie pojawili się na boisku.

Mimo towarzyskiego charakteru konfrontacji, w pierwszym secie oglądaliśmy bardzo interesującą i wyrównaną rywalizację obu ekip. Jedynym mankamentem w grze była zagrywka, w której popełniano sporo błędów. Losy seta ważyły się do samego końca. Po skutecznym ataku Kubiaka było 22:23, ale w kolejnej akcji Piotr Nowakowski zepsuł zagrywkę, dając rywalom piłkę setową. Wykorzystał ją za pierwszym podejściem Bartosz Bednorz, który popisał się atakiem w dziewiąty metr (22:25). "Team Fabian" wygrał więc pierwszą partię.

W drugiej odsłonie wielkich emocji nie było. Set toczył się pod dyktando "Drużyny Michała", która szybko uzyskała wyraźną przewagę. Po asie serwisowym Tomasza Fornala było 8:3, a zagrywki były w wykonaniu obu drużyn zdecydowanie lepsze, niż w premierowej partii. W środkowej części seria dobrych serwisów Marcina Komendy pozwoliła powiększyć przewagę (17:8). Zespół Kubiaka miał piłkę setową
przy stanie 24:16, rywale zdołali wygrać cztery kolejne akcje, ale Bartosz Kwolek skutecznym atakiem ustalił wynik tej części meczu na 25:20.

Set numer trzy przyniósł wyrównaną walkę i obie ekipy długo toczyły walkę punkt za punkt. Team Michał odskoczył na trzy oczka po asie serwisowym swojego kapitana (17:14). W "Drużynie Fabiana" uaktywnił się Bartosz Kurek, co przybliżyło jego drużynę do odrobienia strat. W końcówce błyszczał jednak Kubiak, który popisał się dwoma skutecznymi atakami, dając swej ekipie piłkę meczową (24:21). Rywale obronili się w jednej akcji, ale autowy atak Kurka zamknął seta (25:22) i całe spotkanie.

Team Michał – Team Fabian 2:1 (22:25, 25:20, 25:22)

Team Michał: Grzegorz Łomacz, Michał Kubiak, Tomasz Fornal, Piotr Nowakowski, Karol Kłos, Dawid Konarski – Paweł Zatorski (libero) oraz Maciej Muzaj, Marcin Komenda, Bartosz Kwolek. Trener: Sebastian Pawlik.
Team Fabian: Fabian Drzyzga, Bartosz Bednorz, Artur Szalpuk, Jan Nowakowski, Norbert Huber, Bartosz Kurek – Damian Wojtaszek (libero). Trener: Michał Mieszko Gogol.