Trefl Gdańsk: Kolejny przypadek zakażenia koronawirusem

Siatkówka
Trefl Gdańsk: Kolejny przypadek zakażenia koronawirusem
fot. Cyfrasport
W niedzielę zespół otrzymał informację o drugim dodatnim wyniku testu wśród zawodników.

Po otrzymaniu w piątek dodatniego wyniku testu na SARS-CoV-2 przez jednego z zawodników Trefla Gdańsk, cały zespół, sztab szkoleniowy oraz pracownicy i współpracownicy klubu rozpoczęli izolację. W niedzielę zespół otrzymał informację o drugim dodatnim wyniku testu wśród zawodników.

Tak jak w przypadku pierwszego zawodnika – ze względu na ochronę danych osobowych i dobro osobiste siatkarza – klub nie podaje do wiadomości publicznej jego danych osobowych. U zawodnika, który na badanie był skierowany szybciej niż większość graczy, w piątek pojawiła się gorączka.

 

Większość siatkarzy oraz członków sztabu szkoleniowego badania przejdzie w poniedziałek i wtorek, ponieważ sanepid przy ustalaniu terminu testu bierze pod uwagę ostatni kontakt z zakażoną osobą oraz okres inkubacji wirusa. Testy przechodzą też pracownicy i współpracownicy klubu. Jeden z nich otrzymał już ujemny wynik testu na obecność SARS-CoV-2.

 

"Bezwzględnie przestrzegamy wydanych zaleceń"

 

- Specyfika dyscypliny i treningów w siatkówce powoduje, że po pierwszym dodatnim wyniku testu na SARS-CoV-2, mimo wprowadzonego reżimu sanitarnego, liczyliśmy się z prawdopodobieństwem kolejnej takiej informacji. Jednocześnie cieszymy się, że u jednego ze współpracowników klubu, który także miał kontakt z siatkarzami test dał wynik ujemny. Mamy nadzieję, że takie będą przeważać wraz z kolejnymi badaniami. Cały czas ściśle współpracujemy z Inspekcją Sanitarną i bezwzględnie przestrzegamy wydanych zaleceń – mówił prezes klubu Dariusz Gadomski.

 

Zobacz także: Problemy Macieja Muzaja z transportem do nowego klubu

 

13 lipca siatkarze Trefla rozpoczęli przygotowania do sezonu 2020/2021. To dziewięć tygodni przed pierwszym meczem w PlusLidze, który ma się odbyć 12 bądź 13 września. Zanim jednak ekipa Trefla rozegra spotkania na hali, 1 sierpnia mieli wziąć udział w turnieju eliminacyjnym PreZero GrandPrix w Warszawie. Wirus jednak skomplikował pracę i plany sportowców.

 

Dziś już wiemy, że "Gdańskie Lwy" nie wystąpią w rozgrywkach Letniej Grand Prix na piasku. Po wycofaniu się Trefla, jego miejsce w warszawskim turnieju (31.07-2.08) zajęła drużyna TAURON 1. Ligi Mężczyzn – LUK Politechnika Lublin.

AgB, Polsat Sport, Trefl Gdańsk
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze