W Korei Południowej kibice wracają na trybuny

Inne
W Korei Południowej kibice wracają na trybuny
Fot. PAP
W Korei Południowej kibice wracają na trybuny.

W niedzielę po raz pierwszy od wielu miesięcy w Korei Płd otwarto stadiony. Kibice, w ograniczonej liczbie, pojawili się w tym dniu na meczach ligi baseballu (KBO). Rozgrywki rozpoczęły się w maju, z pięciotygodniowym opóźnieniem, ale dotychczas mecze odbywały się bez udziału widzów.

W miniony piątek rząd koreański zadecydował, że od 26 lipca na stadionach KBO dostępnych będzie 10 procent miejsc na widowni.

 

Zgodnie z wymogami sanitarnymi wszyscy kibice muszą nosić maseczki, poddać się mierzeniu temperatury, pozostawić dane kontaktowe i zachowywać dystans na trybunach. Całkowicie zabronione jest jedzenie i picie alkoholu.

 

„Przyjeżdżam na mecze od 1980 roku i nigdy nie byłam tak podekscytowany powrotem rozgrywek” - powiedział 62-letni Kim Hak-chul, fan LG Twins, zespołu, który w niedzielę zagrał w Seulu z Doosan Bears.

 

Zobacz także: Kibice wracają do hal sportowych! Nowe rozporządzenie

 

„To smutne, że nie możemy cieszyć się piwem i smażonym kurczakiem, ale to zrozumiałe i mamy tylko nadzieję, że sezon zakończy się bezpiecznie" - dodał kibic.

 

Kim Song-a, 27-letnia fanka Bears, opowiedziała, że wzięła udział w losowaniu, aby zdobyć jedno z 2424 dostępnych miejsc. „Kiedy dostałam bilet, pomyślałam, że chyba wykorzystałam swoje szczęście za cały rok” - cieszyła się Kim.

 

Jak poinformował rzecznik klubu Bears bilety wyprzedały się w 25 minut.

NP, Polsat Sport, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie