Wirtualna wspinaczka transmitowana na żywo. Wystąpią Polacy

E-sport
Wirtualna wspinaczka transmitowana na żywo. Wystąpią Polacy
fot.PAP
W niedzielę, 2 sierpnia zaplanowano zawody we wspinaczce sportowej.

Kolejna dyscyplina sportowa przenosi się do świata wirtualnego. W niedzielę, 2 sierpnia zaplanowano zawody we wspinaczce sportowej z udziałem pięćdziesięciu uczestników z dziewięciu krajów, w tym reprezentantów Polski.

Jak poinformowała międzynarodowa federacja tej dyscypliny (IFSC) w przyszłym miesiącu zorganizowane zostaną wirtualne zawody pod nazwą "Connected Speed Knockout", w których rywalizować będzie około pięćdziesięciu specjalistów w konkurencji szybkościowej.

 

Zobacz także: Upozorował własną śmierć, aby kontynuować grę? "To był tylko żart"

 

Zawody odbędą się w niedzielę 2 sierpnia w siedmiu różnych miejscach rozsianych po całym świecie. Wystąpią reprezentanci dziewięciu krajów: Austrii, Czech, Francji, Niemiec, Indonezji, Japonii, Włoch, Polski i Rosji. Przebieg rywalizacji będzie transmitowany na żywo na kanale IFSC Youtube i na Facebooku.

 

W finałowej fazie wystąpi 16 najlepszych wspinaczy. Rywalizacja przebiegać będzie metodą bezpośredniej eliminacji, na tej samej zasadzie, co "normalne" zawody sprintu Pucharu Świata. Z powodu różnicy czasu impreza w Japonii odbędzie się w nocy z 2 na 3 sierpnia, w dniu, w którym rok później zaplanowane są konkurencje wspinaczkowe podczas igrzysk olimpijskich w Tokio.

 

Oglądaj w akcji najlepszych esportowców na świecie. Śledź polskie i międzynarodowe rozgrywki w League of Legends, Counter-Strike: Global Offensive czy FIFA 20. Dowiedz się więcej dzięki programom, w którym eksperci rozłożą na czynniki pierwsze wszystkie najważniejsze wydarzenia ze świata esportu. Bądź na bieżąco z nowinkami technologicznymi, dzięki rzetelnym recenzjom sprzętu i gadżetów. Baw się, oglądając programy rozrywkowe z gwiazdami internetu, kultowe seriale anime, czy talk-show z udziałem twórców gier. Włącz Polsat Games i zobacz, co jest grane!

AgB, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie