Zbigniew Bartman zdradził, jakie miał oferty transferowe

Siatkówka
Zbigniew Bartman zdradził, jakie miał oferty transferowe
fot. Cyfrasport

Zbigniew Bartman, który poprzedni sezon spędził w Asseco Resovii Rzeszów, w sezonie 2020/2021 reprezentować będzie barwy Stali Nysa. Zawodnik zdradził, jakie kluby były zainteresowane współpracą z nim.

Bartman spędził tylko jeden rok w Resovii, która zaliczyła kolejny mocno nieudany sezon. 33-latek zdecydował się opuścić szeregi klubu z Podkarpacia, a jego nowym pracodawcą stał się bieniaminek PlusLigi Stal Nysa. Jak przyznał w rozmowie na klubowym kanale, decyzja o dołączeniu do składu zajęła mu "parę dni".

 

- Były też inne oferty, przede wszystkim zagraniczne i musiałem zastanowić się z rodziną nad tym, co jest dla nas najlepsze. Pojawiła się bardzo ciekawa propozycja od trenera Stelmacha, który bezpośrednio zaproponował, żeby wrócić do grania na przyjęciu i to było dla mnie interesujące wyzwanie – mówił.

 

Zobacz także: Problemy Macieja Muzaja z transportem do nowego klubu

 

Bartman w nowym klubie powróci bowiem do swojej pierwotnej pozycji (przyjęcia), na której zaczynał swoją siatkarską przygodę. W 2011 roku w drużynie Andrei Anastasiego zadebiutował z kolei w roli atakującego.

 

- Zawsze czułem się przyjmującym, wiec będę nim i z serca, i rozumu. Nadszedł moment, żeby się konkretnie zdecydować. Nie będzie to łatwa zmiana, ale jestem przekonany, że powinno to wypalić – ocenił.

 

W sezonie 2020/21 drużynę z Nysy poprowadzą Krzysztof Stelmach (I trener) i Wojciech Janas (II trener). Bartman dołączy do drużyny razem z kilkoma innymi dobrze znanymi siatkarzami. Nowe nabytki klubu to środkowy Bartłomiej Lemański, rozgrywający Marcin Komenda, atakujący Wassim Ben Tara i libero Michał Ruciak.

 

AgB, Polsat Sport, Stal Nysa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie