Angelique Kerber wróci do współpracy z byłym trenerem

Tenis
Angelique Kerber wróci do współpracy z byłym trenerem
fot. PAP
Angelique Kerber wraca do współpracy z byłym trenerem.

Niemiecka tenisistka polskiego pochodzenia Angelique Kerber zakończyła współpracę z Dieterem Kindlmannem. Zdobywczyni dwóch tytułów wielkoszlemowych wraca pod skrzydła Torbena Beltza, pod którego okiem w przeszłości trenowała już dwukrotnie.

O zmianach w sztabie Kerber poinformowała w poniedziałek agencja menedżerska 32-letniej zawodniczki. Zaznaczono, że powraca ona do współpracy ze szkoleniowcem, pod okiem którego osiągnęła największe sukcesy.

 

- W 2016 roku z Torbenem nie tylko zdobyła dwa tytuły wielkoszlemowe, ale też została liderką światowego rankingu. To był najlepszy dotychczas rok w jej karierze - podkreślono.

 

Zobacz także: Magda Linette: Nie tylko tenisistki przestały zarabiać

 

Po raz pierwszy 43-letni obecnie Niemiec był szkoleniowcem trenującej w Puszczykowie zawodniczki w latach 2004-2013, a potem 2014-2017. Cztery lata temu pod jego okiem triumfowała w Australian Open i US Open. Następnie pracowała z: Belgiem Wimem Fissette oraz rodakami Rainerem Schuettlerem i Dirkiem Dierem. Kindlmann był w jej sztabie od listopada ubiegłego roku.

 

Beltz z kolei przez ostatnie 2,5 roku był trenerem Chorwatki Donny Vekic, którą doprowadził z 54. miejsca w rankingu WTA do czołowej dwudziestki. Rozstali się w lipcu, jako powód podając odmienne podejście do kwestii powrotu do rywalizacji po przerwie związanej z pandemią koronawirusa.

 

Kerber plasuje się obecnie na 21. pozycji na światowej liście.

AgB, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze