Wewnętrzny mecz reprezentacji Polski siatkarzy. Transmisja w Polsacie Sport

Siatkówka
Wewnętrzny mecz reprezentacji Polski siatkarzy. Transmisja w Polsacie Sport
Fot. Cyfrasport
Drugi polsko-polski mecz odbędzie się w poniedziałek o godzinie 18:00.

Mimo że mecze Polski z Estonią zostały odwołane, kibice siatkówki nie mogą narzekać. Dzięki temu mają okazję zobaczyć na parkiecie prawie wszystkich Biało-Czerwonych reprezentantów w jednym czasie. Drugie polsko-polskie spotkanie odbędzie się w poniedziałek. Tym razem kapitanami drużyn będą Wilfredo Leon i Karol Kłos. Transmisja z wewnętrznego sparingu reprezentacji Polski od godziny 17:00 w Polsacie Sport.

Dla mistrzów świata polsko-polskie spotkania w Łodzi są ostatnimi akcentami tegorocznego sezonu reprezentacyjnego.

 

W niedzielę, po bardzo ciekawym meczu ekipa Michała Kubiaka pokonała 2:1 drużynę Fabiana Drzyzgi. Podopieczni Vitala Heynena podzielili się na dwie ekipy. Kapitanem pierwszej z nich nazwanej "Team Michał" był Michał Kubiak, a z ławki trenerskiej prowadził ją Sebastian Pawlik. Drugi zespół - "Team Fabian" - na parkiecie kierowany był przez Fabiana Drzyzgę, a poza nim przez Michała Mieszko Gogola.

 

Zobacz także: "Jeszcze nigdy nie mieliśmy okazji komentować takiego spotkania"

 

Selekcjoner reprezentacji Polski Heynen obserwował grę obu zespołów z boku, usiłując utrzymać nerwy na wodzy. Wilfredo Leon i Aleksander Śliwka przypisani do "Teamu Fabiana" nie pojawili się na boisku, za to Bartosz Bednorz, Artur Szalpuk, Jan Nowakowski, Norbert Huber, Bartosz Kurek czy Damian Wojtaszek już tak.

 

W drużynie Kubiaka o wynik zadbali Grzegorz Łomacz, Tomasz Fornal, Piotr Nowakowski, Karol Kłos, Dawid Konarski, Paweł Zatorski, Maciej Muzaj, Marcin Komenda i Bartosz Kwolek.

 

- Składy były wyrównane. Cała dziewiętnastka, która tutaj jest, to są najlepsi zawodnicy w kraju. Mecz musiał być wyrównany. Nie wyobrażałem sobie, żeby było 3:0, dla której z drużyn. Spotkanie stało na fajnym poziomie i pod względem szkoleniowym mogło nam dać sporo - powiedział po niedzielnym meczu Kubiak.

 

W jakiej konfiguracji siatkarze wystąpią w poniedziałkowym spotkaniu? Tym razem Heynen podzielił panów na ekipę Wilfredo Leona i Karola Kłosa.

 

Skład zespołu Wilfredo Leona:

 

Rozgrywający: Marcin Komenda

Atakujący: Bartosz Kurek

Środkowi: Piotr Nowakowski, Jan Nowakowski

Przyjmujący: Tomasz Fornal, Michał Kubiak, Wilfredo Leon

Libero: Damian Wojtaszek

 

Skład zespołu Karola Kłosa:

 

Rozgrywający: Grzegorz Łomacz, Fabian Drzyzga

Atakujący: Maciej Muzaj, Dawid Konarski

Środkowi: Norbert Huber, Karol Kłos

Przyjmujący: Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka, Bartosz Kwolek

Libero: Paweł Zatorski

 

 

Sparing zostanie rozegrany w formule trzech setów bez względu na wynik.

 

O godzinie 17:00 rozpocznie się przedmeczowe studio. Transmisja z wewnętrznego sparingu reprezentacji Polski od godziny 18:00 w Polsacie Sport.

NP, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze