Kurek i Leon zderzyli się ze ścianą! Trzy efektowne bloki w kluczowej części meczu (WIDEO)

"Team Karol" popisał się serią efektownych bloków w końcówce trzeciego seta.

W rozegranym w Łodzi wewnętrznym sparingu reprezentacji Polski siatkarzy drużyna Karola Kłosa pokonała zespół Wilfredo Leona 2:1. Ogromnym krokiem do zwycięstwa była seria efektownych bloków w końcówce trzeciego seta.

Pierwszy set sparingowej konfrontacji w łódzkiej Sport Arenie padł łupem zespołu Wilfredo Leona, ale w drugim lepsza była ekipa Karola Kłosa. Decydująca odsłona długo toczyła się przy przewadze "Teamu Wilfredo". Gdy wydawało się, że to ta drużyna rozstrzygnie starcie na swoją stronę, rywale ruszyli do odrabiania strat. Kluczowa dla losów tej konfrontacji okazała się seria bloków od stanu 20:22 do 23:22...

Bartosz Kurek: Trener będzie musiał przeprowadzić selekcję z ciężkim sercem

Najpierw Bartosz Kwolek efektownie zatrzymał Bartosza Kurka, rewanżując się atakującemu za wcześniejszy blok. Chwilę później obaj panowie znów spotkali się na siatce. Tym razem Kwolka wspierał w bloku Norbert Huber, a MVP ostatnich mistrzostw świata nie zdołał się przebić przez tę zaporę. Serię zwieńczył w kolejnej akcji blok duetu Huber – Maciej Muzaj na Leonie.

Team Wilfredo nie zdołał już odzyskać inicjatywy. Drużyna Kłosa wygrała decydujące akcje: piłkę setową wywalczył Kwolek, a spotkanie zwieńczył skuteczny atak Muzaja (25:23).