Maraton w Londynie: Decyzja do 7 sierpnia

Inne
Maraton w Londynie: Decyzja do 7 sierpnia
fot. PAP
Maraton w Londynie: Decyzja do 7 sierpnia.

Ostateczna decyzja dotycząca tegorocznego maratonu w Londynie zapadnie najpóźniej do 7 sierpnia - potwierdzili w poniedziałek organizatorzy tej imprezy.

Pierwotnie ten jeden z najbardziej prestiżowych biegów maratońskich w świecie miał się odbyć 26 kwietnia. Jednak z powodu pandemii koronawirusa termin został zmieniony na 4 października. Teraz jednak pojawiły się obawy, że także tego dnia imprezy nie uda się zorganizować.

 

- Wiemy, jak ważny dla wszystkich biegaczy jest Virgin Money London Marathon. Jednak pandemia nie ustępuje, dlatego nadal proszę o cierpliwość. Pracujemy nad tym, abyśmy mogli się bezpiecznie spotkać na trasie. Trwa analiza sytuacji i związanych z nią zagrożeń, deklaruję, że ostateczna decyzja zapadnie do 7 sierpnia - napisał w oświadczeniu dyrektor imprezy Hugh Brasher.

 

Zobacz także: Maratony w Berlinie i Nowym Jorku odwołane

 

W Londynie tradycyjnie w maratonie uczestniczyło blisko 40 tysięcy zawodników. W tym roku mieli się zmierzyć najszybsi maratończycy świata Eliud Kipchoge i Kenenisa Bekele.

 

Impreza w Londynie jest ostatnią z kalendarza World Marathon Majors, która jeszcze nie została odwołana. Wcześniej taką decyzję podjęli organizatorzy maratonów w Bostonie, Berlinie, Nowym Jorku i Chicago.

AgB, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze