Mircea Lucescu nie jest już trenerem Dynama Kijów. Zrezygnował po czterech dniach!

Piłka nożna
Mircea Lucescu nie jest już trenerem Dynama Kijów. Zrezygnował po czterech dniach!
fot. PAP
Mircea Lucescu nie jest już trenerem Dynama Kijów.

Mircea Lucescu nie jest już trenerem Dynama Kijów. Szkoleniowiec zrezygnował z pracy ze stołecznym klubem zaledwie cztery dni od podpisania umowy. Rumuński trener poinformował o swojej decyzji za pośrednictwem portalu Gsp.ro. W zespole występuje reprezentant Polski Tomasz Kędziora.

Decyzja o zatrudnieniu Lucescu przez Dynamo Kijów spotkała się z licznymi protestami kibiców. Wszystko przez przeszłość rumuńskiego trenera. Wspomniany szkoleniowiec jest niekwestionowaną legendą Szachtara Donieck, największego rywala na Ukrainie. To właśnie pod jego wodzą drużyna z Donbasu zdominowała rozgrywki ligowe.

Mocne apele kibiców Dynama doprowadziły do rezygnacji trenera. Lucescu wydał specjalne oświadczenie, w którym tłumaczy swoją rezygnację.

- Nigdy nie byłem tchórzem. Przeprowadzałem się z Galatasaray do Besiktasu, czy Dinama Bukareszt do Rapidu. Kibice przyjmowali mnie jednak mnie z otwartymi rękoma. Wiedzieli, że zdobywałem tytuły w tamtych krajach – powidział.

Zobacz też. Artur Jędrzejczyk chce zostać w Legii. Podpisze nową umowę?

- Nie mogę jednak zaakceptować sytuacji, gdy fani działają na moją niekorzyść. Ta drużyna potrzebuje zmiany, która wywoła entuzjazm, który przywróci zespół na właściwie tory, do których uprawnia ich tradycja i historia – dodał.

- Przyjazd do Dynama nie był motywowany pieniędzmi. Kontrakt znajdował się na ostatni miejscu na liście priorytetów. Chciałem rywalizacji, jak przed laty, by pobudzić trybuny. Ukraina na to zasługuję – zakończył.

MM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie