Poruszająca przemowa Vitala Heynena na koniec sezonu. "Za rok będzie mniej uśmiechu" (WIDEO)

Siatkówka
Poruszająca przemowa Vitala Heynena na koniec sezonu. "Za rok będzie mniej uśmiechu" (WIDEO)
fot. Polsat Sport
Poruszająca przemowa Vitala Heynena na koniec sezonu. "Za rok będzie mniej uśmiechu".

Po zakończeniu sezonu reprezentacyjnego polskich siatkarzy trener Vital Heynen w mocnych słowach podsumował minione tygodnie, przedstawiając także plan na przyszłoroczne zgrupowanie. W poniedziałkowym spotkaniu sparingowym w Łodzi "drużyna Kłosa" pokonała "team Leona" 2:1.

- Czy są wszyscy? – rozpoczął selekcjoner, gromadząc swoich zawodników na parkiecie.

 

- Zarówno po jednej jak i drugiej boiska pokazaliśmy, jak powinno się grać i myślę, że te mecze stały na wyższym poziomie, niż ewentualne spotkania z Estonią. Rozwiązaliśmy sytuację, prezentując dobrą siatkówkę i nikt nie został poszkodowany, poza jedną osobą - dodał Heynen, nawiązując do sytuacji, w której działacz Polskiego Związku Piłki Siatkowej Wojciech Czayka doznał kontuzji w czasie meczu.

 

Jak przyznał trener, cała drużyna spędziła dobre dwa miesiące, najpierw na zgrupowaniach, a potem na sparingach.

 

- Jestem na 99,99 procent pewny, że za rok spotkamy się w tym samym składzie. Kochan [Jakub Kochanowski – przyp. red.] też będzie z nami. Janek [Nowakowski – przyp. red.] – co do ciebie, jeszcze nie jestem pewny – zwrócił się do środkowego.

 

Zobacz także: Drużyna Michała Kubiaka wygrała wewnętrzny sparing kadry siatkarzy

 

"Będzie mniej uśmiechu"

 

Obozy przygotowujące do igrzysk mają być jednak zupełnie inne od tegorocznych, gdzie skupiono się na adaptacji i budowaniu atmosfery.

 

- Od początku będziemy naciskać, to nasz cel, będzie mniej uśmiechu. Co jest jasne – nikt nie może przyjechać z problemami fizycznymi, macie być w dobrej formie – pouczył swoich siatkarzy, dodając, że nie "będą rozmawiać o medalu".

 

- Będziemy rozmawiać o tym, aby być w fantastycznej dyspozycji. Od pierwszego dnia musimy być gotowi. Teraz bezpiecznie jedźcie do domu – zakończył swoją przemowę.

 

Polscy siatkarze w ramach "drużyny Kłosa" i "drużyny Leona" rozegrali drugi – i ostatni – mecz wewnętrzny w Sport Arena Łódź, w którym triumfowała ekipa środkowego (2:1). To ostatnie spotkanie reprezentacji w tym sezonie, która w poprzednim tygodniu dwukrotnie pokonała kadrę Niemiec, a w niedzielę zagrała pierwszy mecz polsko-polski.

 

Całość w załączonym materiale wideo.

 

AgB, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze