Wielkie siatkarskie granie w Bełchatowie! Transmisja w Polsacie Sport

Siatkówka
Wielkie siatkarskie granie w Bełchatowie! Transmisja w Polsacie Sport
fot. Cyfrasport
W 2020 roku PGE Skra obchodzi 90-lecie istnienia.

To doskonała informacja dla siatkarskich kibiców z całej Polski. PGE Skra Bełchatów zorganizuje pod koniec sierpnia turniej z okazji 90-lecia klubu. Impreza będzie doskonałym przetarciem przed zbliżającym się sezonem PlusLigi.

Rok 2020 jest wyjątkowy dla bełchatowskiego klubu, który obchodzi 90 lecie istnienia. Obchody jubileuszu klubu zostały zmienione przez pandemię, ale PGE Skra robi wszystko, by jak najlepiej uczcić ten wyjątkowy moment. Dlatego w dniach 21–22 sierpnia w hali Energia odbędzie się "Jubileuszowy turniej PGE Skry Bełchatów", w którym udział wezmą silne ekipy z Ligi Mistrzów Świata: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Jastrzębski Węgiel oraz Aluron CMC Zawiercie. Będzie to doskonała okazja, by obejrzeć zespoły w najsilniejszych składach – ze względu na zakończony już okres reprezentacyjny. Zapowiada się wiele siatkarskich emocji na najwyższym poziomie!

 

Zobacz także: Andrea Anastasi wybrał najlepszego siatkarza świata. To reprezentant Polski

 

– Sięgając pamięcią, przez wiele lat graliśmy w Bełchatowie Turniej o Puchar Prezesa Elektrowni, jednak dziś już go nie ma. Teraz chcemy wrócić historycznie do tych zdarzeń, tym bardziej, że obchodzimy 90-lecie klubu. Nasze działa obchodów tej uroczystości trochę zatrzymała pandemia, więc to doskonała okazja, by uświetnić nasz jubileusz. Turniej jest też ważny ze względu szkoleniowego, bo zaproszenie przyjęły drużyny, które są gwarantem wysokiego poziomu sportowego i to blisko rozpoczęcia rozgrywek – powiedział prezes klubu Konrad Piechocki.

 

PGE Skra pracuje nad tym, by kibice mogli obejrzeć turniej w hali Energia na żywo. Ze względu na obecną sytuację nie jest to proste, jednak klub robi wszystko, by fani zasiedli na trybunach.

 

– Mam nadzieję, że przepisy i obostrzenia pozwolą, by w pewnym wymiarze po raz pierwszy w tym sezonie w Bełchatowie zobaczyć siatkarzy na boisku. Dodatkowo, będzie to okazja do prezentacji nowej drużyny na sezon 2020/21 – dodał Piechocki.

 

Warto również dodać, że transmisję na żywo z turnieju przeprowadzi telewizja Polsat Sport. O decyzji w sprawie obecności kibiców na trybunach klub będzie informował i wtedy rozpocznie ewentualną sprzedaż biletów.

 

Terminarz Jubileuszowego turnieju PGE Skry (Bełchatów, 21–22 sierpnia 2020):

 

2020-08-21: PGE Skra Bełchatów – Jastrzębski Węgiel (piątek, godzina 15.00)
2020-08-21: Aluron CMC Zawiercie – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (piątek, godzina 17.30)

 

2020-08-22: mecz o 3. miejsce (sobota, godzina 10.00)

2020-08-22: FINAŁ (sobota, godzina 12.30).

RM, skra.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie