GKS Katowice odpadł z baraży! Derby Rzeszowa w finale

Adrian Błąd - kapitan GKS-u Katowice

Duża niespodzianka w drugim półfinale barażu o awans do Fortuna 1. Ligi. Stal Rzeszów pokonała na wyjeździe GKS Katowice 2:0. Oznacza to, że w bezpośrednim meczu o awans obejrzymy derby Rzeszowa.

Pierwszą groźną sytuację w meczu stworzyli gospodarze. W 12. minucie z szesnastego metra uderzał Damian Michalik. Po jego strzale piłka trafiła w słupek. Dziewięć minut później ponownie niewiele zabrakło, aby piłkarze z Katowic wyszli na prowadzenie. Po wrzucie z autu w pole karne groźnie głową strzelał Michał Gałecki. Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. To piłkarskie porzekadło sprawdziło się w 31. minucie spotkania. Wówczas zza pola karnego na bramkę uderzył Damian Michalik. Futbolówka odbiła się jeszcze od nogi Grzegorza Rogali i wpadła do siatki. Było 1:0 dla Stali Rzeszów.

Chwilę później bliscy wyrównania byli podopieczni Rafała Góraka. Doskonałą szansę miał Piotr Kurbiel, który jednak w kluczowym momencie pośliznął się. Do przerwy goście z Rzeszowa dowieźli korzystny rezultat.

Na początku drugiej połowy odważniej atakowali katowiczanie. Tyle że zamiast wyrównać wynik meczu, gracze GKS-u stracili kolejnego gola.  W 62. minucie z rzutu wolnego zacentrował Marcel Kotwica, a strzałem głową piłkę do siatki posłał Radosław Sylwestrzak. Było już 2:0 dla piłkarzy Krzysztofa Letochy. Chwilę później strzelec gola po starciu z Kurbielem musiał opuścić boisko. Zastąpił go Robert Trznadel.

Po utracie drugiego gola piłkarze "Gieksy" nadal atakowali. Aktywny na skrzydle był Adrian Błąd. Niestety dla katowiczan, akcje ofensywne nie przynosiły pożądanego efektu.

Piłkarzom Stali udało się utrzymać wynik i awansować do finału. Tam czekali na nich rywale zza miedzy. W pierwszym meczu barażowym Resovia pokonała po rzutach karnych Bytovię.

GKS Katowice 0-2 Stal Rzeszów
Bramki: Damian Michalik 31, Radosław Sylwestrzak 62