Mariano z koronawirusem. Piłkarz Realu Madryt nie zagra w 1/8 finału Ligi Mistrzów

Zdaniem hiszpańskiego dziennika "Marca" to Mariano (w środku) został zakażony wirusem.

Niepokojące wieści napływają ze stolicy Hiszpanii. Jeden z piłkarzy Realu Madryt jest zakażony koronawirusem. Jak poinformował klub, chorym pechowcem jest Mariano Diaz. Zawodnik został poddany kwarantannie i nie zagra w rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów z Manchesterem City.

W rutynowych testach na COVID-19 pozytywny wynik uzyskał jeden piłkarz. Początkowo klub nie zdradził, kto został zakażony, jednak hiszpańskie media nie miały wątpliwości. Chodzi o Mariano, który został odizolowany od zespołu i wysłany na domową kwarantannę.

Niedługo po doniesieniach hiszpańskich portali, informację potwierdził Real. Oznacza to, że Mariano nie wystąpi w meczu z "The Citizens" w Lidze Mistrzów.

Napastnik Realu podobnie jak reszta drużyny odpoczywał przez kilka ostatnich dni, po tym jak sezon La Liga dobiegł końca. Zinedine Zidane dał swoim zawodnikom wolne, by odpoczęli przed powrotem europejskich pucharów.

Co ciekawe, jeszcze niedawno rząd brytyjski zwolnił Real z przymusowej kwarantanny na terenie Zjednoczonego Królestwa. Od niedzieli (26 lipca) wszyscy podróżni przyjeżdżający do Wielkiej Brytanii z Hiszpanii są zobowiązani do odbycia 14-dniowej izolacji. W obliczu tej sytuacji miejsce rozegrania spotkania może ulec zmianie. Już wcześniej mówiono o możliwości rozegrania meczu w Porto, Guimaraes lub Lizbonie.