Piłkarski trener z Belgii obrażał kibiców. Został wyrzucony z klubu

Piłka nożna
Piłkarski trener z Belgii obrażał kibiców. Został wyrzucony z klubu
fot. PAP/EPA
Trener Luc Eymael przeprosił za swoje słowa, ale pracę w Young Africans stracił

Pracujący w Tanzanii belgijski trener piłkarski Luc Eymael został w trybie natychmiastowym zwolniony z pracy w klubie Young Africans, jednym z dwóch czołowych w stolicy kraju Dar-es-Salaam, za nazwanie na konferencji prasowej kibiców małpami i szczekającymi psami.

Szkoleniowiec "wybuchł" na konferencji po meczu z Mtibwa Sugar, który jego zespół tylko zremisował 1:1. Trenerowi nie spodobały się krytyczne komentarze kibiców oceniające sposób prowadzenia przez niego zespołu i zasadność przeprowadzonych zmian.

 

- Oni są kompletnie głupi w tym kraju, potrafią wyłącznie krzyczeć. Są jak małpy lub psy, które tylko szczekają. Nic nie wiedzą o mojej pracy - powiedział Eymael na konferencji.

 

ZOBACZ TAKŻE: Javi Gracia nowym trenerem Valencii

 

60-letni szkoleniowiec, który w Afryce pracuje od wielu lat, prowadził w karierze zespoły w dziesięciu państwach. Wcześniej nigdy nie pozwolił sobie na takie komentarze.

 

- Z powodu tych niesportowych uwag, kierownictwo klubu zdecydowało się zwolnić Luca Eymaela ze skutkiem natychmiastowym. Mamy nadzieję, że opuści on kraj tak szybko, jak to możliwe - napisano w oficjalnym oświadczeniu.

 

 

Eymael broni się, w wypowiedzi dla BBS Sport Africa przyznał, że został sprowokowany przez kibica rywali, który znalazł się na konferencji. Podkreślił, że już przeprosił za swój komentarz.

 

Federacja Piłki Nożnej Tanzanii oświadczyła, że podejmie w stosunku do Belga działania dyscyplinarne i o zajściu zawiadomi organa dyscyplinarne FIFA.

PAP, WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie