Siatkówka kobiet: Polska - Szwajcaria. Relacja i wynik na żywo

Siatkówka

Czas na kolejne mecze towarzyskie reprezentacji Polski siatkarek. Tym razem podopieczne trenera Jacka Nawrockiego zmierzą się dwukrotnie ze Szwajcarkami. Czy Biało-Czerwone sięgną w pierwszym - wtorkowym - spotkaniu po zwycięstwo? Relacja i wynik na żywo na Polsatsport.pl.

Przed siatkarkami kolejny sprawdzian formy w warunkach meczowych. Rywalizacja ze Szwajcarią zakończy drugie zgrupowanie i tym samym cały letni sezon reprezentacyjny.

 

Po pierwszej części pobytu w Centralnym Ośrodku Sportu w Szczyrku ekipa Nawrockiego zmierzyła się z reprezentacją Czech w Wałbrzychu. Mimo że w składzie nie było m.in. Malwiny Smarzek-Godek, Klaudii Alagierskiej, Joanny Wołosz czy Agnieszki Kąkolewskiej młode zawodniczki w obu meczach kontrolnych pokazały się z bardzo dobrej strony, wygrywając 3:1 i 3:2.

 

Dla Szwajcarek mecze w Łodzi będą pierwszymi w tym roku. Ostatnie występy zaliczyły na sierpniowych mistrzostw Europy. Nie poszło im na nich najlepiej, gdyż z pięciu spotkań wygrały tylko jedno.

 

W konfrontacji z Polkami to nasze krajanki będą faworytkami.

 

Na trybunach zabraknie kibiców, którzy z pewnością zadbaliby o atmosferę. Organizatorzy postanowili wyjść naprzeciw oczekiwaniom sympatykom siatkówki i stworzyli przed halą "kino samochodowe". Oba spotkania będą również transmitowane na antenie Polsatu Sport.

 

Zobacz także: Polska - Szwajcaria. Transmisja w Polsacie Sport

 

- Wszystkich zapraszamy pod halę. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie. Mam nadzieję, że kibice będą się dobrze bawić - zaznaczyła Zuzanna Górecka, która od przyszłego sezonu będzie reprezentowała barwy Grot Budowlanych Łódź.

 

Wtorkowy mecz będzie też szansą na debiut Karoliny Drużkowskiej i Pauliny Damaske. Ta druga wyznała, że im bliżej meczu, tym emocje budują się coraz większe.

 

- To na pewno jest kolejne wyzwanie. Nie można powiedzieć, że przyjmuję to ze spokojem. Na razie nie stresuję się tymi meczami. Wiadomo, że im bliżej, tym bardziej będę myślała – powiedziała Damaske.

 

Szkoleniowiec Nawrocki w sparingach z Czeszkami rotował składem i próbował różnych wariantów. Na jakie zdecyduje się w konfrontacji ze Szwajcarkami?

 

Relacja i wynik na żywo od godziny 20:00 na Polsatsport.pl.

NP, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze