Siatkówka kobiet: Polska - Szwajcaria. Transmisja w Polsacie Sport

Siatkówka

Przed reprezentantkami Polski kolejne sparingi po odmrożeniu siatkówki. We wtorkowy wieczór zawodniczki Jacka Nawrockiego podejmą w Łodzi Szwajcarię. - Nie możemy się już doczekać - przyznała przed meczami z Helwetkami przyjmująca biało-czerwonych Zuzanna Górecka. Transmisja w Polsacie Sport.

Polskie siatkarki sezon reprezentacyjny zainaugurowały na przełomie czerwca i lipca. W Wałbrzychu dwukrotnie zmierzyły się z Czeszkami. W obu przypadkach były lepsze, wygrywając z naszymi południowymi sąsiadkami 3:2 i 3:1.

 

Z kolei dla Szwajcarek mecze w Łodzi będą pierwszymi sprawdzianami formy w tym roku. Po raz ostatni rywalki Biało-Czerwonych wybiegły na parkiet podczas sierpniowych mistrzostw Europy. Z pięciu spotkań wygrały tylko jedno. Na zakończenie zmagań grupowych pokonały w czterech setach Białoruś.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kurek i Leon zderzyli się ze ścianą! Trzy efektowne bloki w kluczowej części meczu (WIDEO)


Na kolejny mecz rangi międzynarodowej Polki czekają już od niemal miesiąca. Spotkanie ze Szwajcarkami odbędzie się w Sport Arena Łódź.


- Dotąd tylko raz grałam na tej hali. Bardzo się cieszę, że będę mogła tam zagrać. Nie możemy się już doczekać - przyznała Górecka.


Łódzką halę chwali także inna reprezentantka Polski Maria Stenzel.


- Jest to bardzo przyjemna hala do grania. Mamy dobre oświetlenie i akustykę. Jest to jeden z moich ulubionych obiektów - stwierdziła.


Z związku z trwającą pandemią koronawirusa mecz pomiędzy Polkami i Szwajcarkami odbędzie się przy pustych trybunach. Organizatorzy postanowili wyjść naprzeciw oczekiwaniom kibiców i stworzyli przed halą "kino samochodowe".


- Wszystkich zapraszamy pod halę. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie. Mam nadzieję, że kibice będą się dobrze bawić - zaznaczyła Górecka, która od przyszłego sezonu będzie reprezentowała barwy Grot Budowlanych Łódź.


- Też zapraszam kibiców, choć większość moich znajomych będzie oglądać mecz na antenach Polsatu - zakończyła Stenzel.


Transmisja meczu towarzyskiego Polska - Szwajcaria w Polsacie Sport od godziny 20:00. Początek przedmeczowego studia o 19:30.

 

PN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze