Ferran Torres blisko Manchesteru City

Piłka nożna
Ferran Torres blisko Manchesteru City
fot. PAP
Ferran Torres blisko Manchesteru City

Manchester City jest blisko pozyskania skrzydłowego Valencii - Ferrana Torresa. Taką informację przekazał zawsze dobrze poinformowany Fabrizio Romano. Według wstępnych informacji ma kosztować... 25 milionów euro.

Jest to co najmniej cena promocyjna, nawet pomijając fakt, że 20-latkowi za rok kończy się kontrakt z Valencią. Do podstawowej sumy należy też doliczyć 10 milionów euro zmiennych. Tak wynika z ustaleń dziennikarza zajmującego się hiszpańską piłką - Davida Cartlidge'a z ESPN.

 

Torres był jednym z najlepszych piłkarzy "Nietoperzy" w minionym sezonie. Zakończył go z sześcioma gola i ośmioma asystami, a mówimy przecież o zawodniku urodzonym w 2000 roku. Manchester City płaci głównie za potencjał, który Torres wydaje się mieć ogromny. Pod okiem Pepa Guardiola może stać się piłkarzem, który przez lata będzie stanowił o sile nie tylko klubu, ale i reprezentacji Hiszpanii.

 

Na ten moment "Obywatele" ustalili warunki z piłkarzem, a do dogrania transakcji pozostaje kilka szczegółów. Manchester City stara się także o pozyskanie obrońcy Bournemouth Nathana Ake.

 

Zobacz także: Juergen Klopp trenerem roku w Anglii

 

Ten transfer prawdopodobnie nie ma nic wspólnego z odejściem Davida Silvy, który po dziesięciu latach opuści Etihad Stadium.Guardiola od początku przekonywał, że nie musi szukać następcy, ponieważ w klubie już ktoś taki jest - miał na myśli oczywiście Phila Fodena. Wicemistrzowie Anglii skorzystali z kiepskiej sytuacji finansowej Valencii.

 

Oficjalne potwierdzenie ma się pojawić jeszcze w tym tygodniu.

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie