Grand Prix w Monzie bez udziału publiczności

Moto
Grand Prix w Monzie bez udziału publiczności
Fot. PAP
Wyścig Formuły 1 na słynnym torze w Monzie odbędzie się bez udziały publiczności.

Wyścig Formuły 1 na słynnym torze w Monzie odbędzie się bez udziały publiczności - poinformowali w środę organizatorzy. Grand Prix Włoch ma się odbyć 6 września. Zakupione już bilety będzie można zwrócić. Powodem takiej decyzji jest pandemia koronawirusa.

Po raz pierwszy w historii we Włoszech odbędą się trzy wyścigi Formuły 1. Pozostałe dwa zaplanowane są w Imoli (1 listopada) i Mugello (13 września) - torze, którego właścicielem jest Ferrari.

 

Dotychczas odbyły się trzy wyścigi - dwa w Austrii i jeden na Węgrzech. W najbliższe dwa weekendy kierowcy ścigać się będą w Wielkiej Brytanii (Silverstone). Wszystkie te zawody są bez udziału publiczności.

 

ZOBACZ TAKŻE: George Russell o współpracy z Robertem Kubicą: Nigdy się nie mylił. 

 

Po trzech rundach liderem klasyfikacji kierowców jest broniący tytułu Brytyjczyk Lewis Hamilton (Mercedes). W tym sezonie Robert Kubica jest kierowcą rezerwowym i testowym teamu Alfa Romeo Racing Orlen. Dotychczas wziął udział w dwóch treningach.

 

Pandemia koronawirusa sprawiła, że sezon Formuły 1 ruszył z dużym opóźnieniem i zostanie rozegranych znacznie mniej wyścigów. Mistrz zostanie jednak wyłoniony, a ostatnia runda zaplanowana jest - jak na razie - na 15 listopada w Brazylii.

PAP, seb
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie