Siatkówka kobiet: Polska - Szwajcaria. Transmisja w Polsacie Sport

Przed polskimi siatkarkami drugie spotkanie z reprezentacją Szwajcarii. W pierwszym sparingu lepsze okazały się Biało-Czerwone, które wygrały po pięciosetowym boju. Jak będzie tym razem w Sport Arena Łódź? Transmisja meczu Polska - Szwajcaria w Polsacie Sport.

Wtorkowe starcie obu reprezentacji przyniosło nieoczekiwany zastrzyk dodatkowych emocji. Polki zaczęły mecz nerwowo. Nie radziły sobie z dobrym serwisem Szwajcarek i w efekcie przegrały dwie pierwsze partie.

W kolejnych - stopniowo zaczęły przeważać nad rywalkami. Pełną dominację pokazały w czwartym secie, kiedy przy serwisie Julii Twardowskiej zdobyły dwanaście punktów z rzędu. Polki swoją przewagę potwierdziły także w tie-breaku, który wygrały 15:10, a cały mecz 3:2.

- Na pewno czułyśmy nerwowość na boisku, bo Szwajcarki dobrze zaczęły mecz. Nie spodziewałyśmy się tego, ale nieważne jak się zaczyna, ważne jak się kończy - powiedziała po zwycięskim sparingu Maria Stenzel.

Teraz przed siatkarkami trenera Jacka Nawrockiego drugie spotkanie z Helwetkami. Podobnie jak pierwsze, odbędzie się w Sport Arena Łódź bez udziału publiczności. Biało-Czerwone będą mogły liczyć na wsparcie kibiców przed telewizorami oraz w specjalnie przygotowanym kinie samochodowym, które pojawiło się przed łódzką halą. To spotkanie zakończy sezon reprezentacyjny. W poprzednich konfrontacjach reprezentantki Polski dwukrotnie pokonały w Wałbrzychu siatkarki z Czech.

Transmisja meczu Polska - Szwajcaria w Polsacie Sport od godziny 20:00. Początek przedmeczowego studia o 19:00.