To już pewne! Najbliższe mistrzostwa Europy w short tracku odbędą się w Gdańsku

Inne
To już pewne! Najbliższe mistrzostwa Europy w short tracku odbędą się w Gdańsku
fot. Materiały prasowe
Najbliższe mistrzostwa Europy w short tracku odbędą się w Gdańsku.

To już pewne – najbliższe mistrzostwa Europy w short tracku odbędą się w Gdańsku! Najlepsi zawodnicy z Europy, z medalistką dwóch poprzednich czempionatów Natalią Maliszewską na czele, walczyć będą o medale w hali Olivia w dniach 15-17 stycznia 2021 roku.

O prawo organizacji mistrzostw Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego wystąpił na początku 2019 roku. – Chcieliśmy w roku jubileuszu stulecia Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego mieć u siebie dużą imprezę, która uświetni te obchody. Międzynarodowa Unia Łyżwiarska wzięła pod uwagę dobre wyniki naszej kadry, szczególnie Natalii Maliszewskiej, i przyznała nam mistrzostwa Europy w short tracku – mówi Konrad Niedźwiedzki, Dyrektor sportowy Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego.

 

Po raz ostatni Polska była organizatorem mistrzostw Europy w short tracku czternaście lat temu. W 2006 roku najlepszych zawodników w ściganiu na łyżwach po krótkim torze gościła Krynica-Zdrój.

 

– To jest niesamowite wydarzenie, które na pewno zachęci wiele osób, by obejrzeć nasze zawody na żywo. Na pewno będzie bardzo dobra organizacja tych zawodów, a przede wszystkim niesamowita promocja naszej dyscypliny – komentuje decyzję o przyznaniu Polsce mistrzostw Natalia Maliszewska, najlepsza polska zawodniczka short tracku, dwukrotna medalistka dwóch ostatnich edycji europejskiego czempionatu w holenderskim Dordrechcie i węgierskim Debreczynie.

 

Podobnie uważa Kamila Stormowska, która z niezłej strony pokazała się w poprzednim sezonie zdobywając m.in. brązowy medal zawodów Pucharu Świata w Dordrechcie. – Startowałam już kiedyś w Polsce na mistrzostwach świata juniorów i pamiętam tamte chwile. Na pewno będą wielkie emocje móc startować przed własną publicznością – mówi Stormowska.

 

Zobacz także: Gdańsk gospodarzem ME w short tracku w 2021 roku

 

Polscy zawodnicy już przygotowują się do zbliżającego sezonu, w trakcie którego wystartują m.in. w mistrzostwach Europy, mistrzostwach świata, cyklu Pucharu Świata oraz dwukrotnie w mistrzostwach Polski – na październik zostały przełożone bowiem zawody, które miały się odbyć w marcu w Białymstoku, a z kolei w marcu przyszłego roku – już planowo – ma odbyć się krajowy czempionat w Gdańsku.

 

Mistrzostwa Europy w short tracku nie będą jedyną dużą imprezą, którą w najbliższych miesiącach zorganizuje Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego. Do końca zbliżają się bowiem negocjacje w sprawie organizacji zawodów Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim w Tomaszowie Mazowieckim w nadchodzącym sezonie.

 

– W tej chwili jesteśmy na etapie dogrywania umowy na organizację tej imprezy i myślę, że niebawem będziemy mogli poinformować o pomyślnym finiszu. Wszystko jest na dobrej drodze, byśmy mogli już niedługo potwierdzić, że w tym roku Puchar Świata w Tomaszowie Mazowieckim znajdzie się w kalendarzu Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim – mówi Rafał Tataruch, prezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego.

 

W ostatnich latach Puchar Świata gościł w Tomaszowie Mazowieckim już dwukrotnie – w 2018 i 2019 roku. W poprzednim sezonie w Arenie Lodowej zorganizowano również mistrzostwa świata juniorów na długim torze. Wszystkie imprezy zyskały doskonałe oceny przedstawicieli Międzynarodowej Unii Łyżwiarskiej. – I to na pewno skutkuje kolejnymi dużymi imprezami, które do nas trafiają – cieszy się Niedźwiedzki, kiedyś chorąży polskiej reprezentacji olimpijskiej w Vancouver i brązowy medalista olimpijski w Soczi.

KN, Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie