Tragiczna śmierć hiszpańskiej lekkoatletki. Miała zaledwie 19 lat

Inne
Tragiczna śmierć hiszpańskiej lekkoatletki. Miała zaledwie 19 lat
fot. Instagram/claudiarey01
Tragiczna śmierć młodej lekkoatletki wstrząsnęła światem sportu nie tylko w Hiszpanii

Hiszpański sport pogrążył się w żałobie. W wypadku samochodowym zginęła Claudia Hernandez Rey, utalentowana lekkoatletka, która specjalizowała się w biegach. Wschodząca gwiazda miała zaledwie 19 lat, na Półwyspie Iberyjskim wiązano z nią wielką nadzieję na międzynarodowe sukcesy. Do tragedii doszło podczas podróży, w którą Hernandez Rey wybrała się z grupą przyjaciół.

Wypadek wydarzył się w poniedziałek 27 lipca. Tuż po godzinie 15:00 samochód wypadł z drogi dojazdowej do autostrady A-92 i uderzył w drzewo. Wewnątrz była lekkoatletka i czwórka jej przyjaciół, z którymi podróżowała po kraju. 19-letnia Hernandez Rey zginęła na miejscu, pozostali pasażerowie trafili do szpitala. Nie odnieśli poważniejszych obrażeń, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo - poinformowali dziennikarze "Marca". 

 


Hernandez Rey była wschodzącą gwiazdą hiszpańskiego sportu, utalentowaną lekkoatletką, która poza treningami w klubie w Grenadzie, studiowała pielęgniarstwo. Hiszpańskie środowisko sportowe jest wstrząśnięte jej śmiercią, w mediach społecznościowych pojawiły się juz tysiące wpisów z kondolencjami i słowami wsparcia dla rodzinny lekkoatletki.

 

- Claudia Hernández Rey była kapitanem Granada Joven, zdobyła nas swoim charakterem, dodawała ducha i na swój sposób odkrywała sport. Dzisiaj ci, którzy ją opłakują, wiedzą, że nigdy jej nie zapomną. Jesteś wieczna. Przyjaciółko, towarzyszko, siostro... zawsze będziesz z nami. Kochamy Cię! - napisali przedstawiciele lekkoatletycznego klubu z Granady.

 

 

- Gdy dotarła do mnie informacja, zaniemówiłam... Ci z nas, którzy Cię znali, zwłaszcza świat lekkoatletyki z Granady, zawsze będą Cię pamiętać z tym wspaniałym uśmiechem, który Cię charakteryzował. Moje kondolencje dla rodziny i przyjaciół - napisała Maria Perez Garcia, mistrzyni Europy z 2018 roku w chodzie sportowym na 20 km.

 

WŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze