Turniej WTA i ATP w Nowym Jorku: Hubert Hurkacz, Iga Świątek i Magda Linette na liście startowej

Tenis
Turniej WTA i ATP w Nowym Jorku: Hubert Hurkacz, Iga Świątek i Magda Linette na liście startowej
fot. PAP
Turniej WTA i ATP w Nowym Jorku: Hubert Hurkacz na liście startowej.

Hubert Hurkacz, Iga Świątek i Magda Linette są na liście startowej turnieju WTA i ATP w Nowym Jorku. Początkowo tenisiści mieli rywalizować w Cincinnati, ale z powodu epidemii koronawirusa został przeniesiony do Nowego Jorku i będzie próbą generalną przed wielkoszlemowym US Open.

Linette już od pewnego czasu jest w Stanach Zjednoczonych i tam przygotowuje się do wznowienia zawieszonego w marcu sezonu. Hurkacz i Świątek są w Polsce i dopiero mają zamiar lecieć do USA.

 

- Ostatnie dwa miesiące spędziłam w Chorwacji dbając o dokuczające mi wcześniej ścięgno Achillesa i oczywiście trenując. Od czwartku jestem z powrotem na amerykańskiej ziemi - powiedziała niedawno Linette.

 

Hurkacz wystąpił ostatnio w mistrzostwach Polski. Był najwyżej rozstawiony, ale imprezy dobrze wspominać nie będzie. Przegrał nieoczekiwanie w drugiej rundzie z 17-letnim Maksem Kaśnikowskim.

 

Z kolei Świątek czas pandemii spędziła ucząc się do matury. Po jej zdaniu wzięła udział w dwóch turniejach pokazowych - w szwajcarskim Montreux i w czeskiej Pradze. W obu zaprezentowała się bardzo dobrze.

 

Zobacz także: Kerber wróci do współpracy z byłym trenerem

 

W Nowym Jorku zabraknie jednak kilku znanych tenisistów. Wielu mówi otwarcie, że boi się rywalizacji, a tym bardziej podróży do Nowego Jorku, gdzie sytuacja z pandemią nie jest jeszcze opanowana. W Stanach Zjednoczonych notuje się ok. 60 tys. zachorowań dziennie.

 

Do USA na razie nie zdecydowały się polecieć dwie najwyżej notowane w rankingu tenisistki - Australijka Ashleigh Barty i Rumunka Simona Halep. Z pierwszej "dziesiątki" zabraknie także Ukrainki Jeleny Switoliny (5.), Kanadyjki Bianki Andreescu (6.) i Japonki Naomi Osaki (10.).

 

W rywalizacji mężczyzn nie pojawią się na pewno Szwajcar Roger Federer (4.) i Francuz Gael Monfils (9.).

 

Turniej ma się rozpocząć 20 sierpnia i potrwa dziewięć dni.

AgB, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze