Władimir Alekno i Bernardo Rezende kolejnymi kandydatami na trenera irańskich siatkarzy

Siatkówka
Władimir Alekno i Bernardo Rezende kolejnymi kandydatami na trenera irańskich siatkarzy
fot. Cyfrasport
Władimir Alekno i Bernardo Rezende kolejnymi kandydatami w walce o fotel szkoleniowca irańskich siatkarzy.

Trwają dyskusje na temat wyboru nowego selekcjonera siatkarskiej reprezentacji Iranu mężczyzn. Do gry o fotel włączony został najpierw były trener Rosjan Władimir Alekno, a teraz jeden z najbardziej utytułowanych szkoleniowców świata Bernardo Rezende.

Pierwsza bomba transferowa wybuchła w poniedziałek, kiedy Tasnim News Agency poinformowała, że ze Związkiem Siatkówki Islamskiej Republiki Iranu (IRIVF) negocjuje Alekno, który poprowadził Rosjan do złotego medalu na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie w 2012 roku, a z Zenitem Kazań wywalczył pięć złotych krążków w Lidze Mistrzów.

 

Dwa dni później w świecie siatkówki znowu zawrzało, gdy Irańczycy wyrazili chęć zatrudnienia jednego z najbardziej znanych trenerów świata Bernardo Rezende. Kolejnym kandydatem ma być obecny szkoleniowiec siatkarzy VERVY Warszawa ORLEN Paliwa Andrea Anastasi.

 

Rozpoczęcie negocjacji ze słynnymi trenerami potwierdził przedstawiciel IRIFV Milad Taghavi, jednak zastrzegł, że nie zapadły jeszcze żadne konkretne decyzje.

 

Zobacz także: Były selekcjoner reprezentacji Polski poprowadzi Iran? Celem igrzyska olimpijskie!

 

Priorytetem znalezienie trenera najwyższego szczebla

 

Dyskusje na temat wyboru nowego szkoleniowca Irańczyków trwają od dawna. Już w kwietniu dziennikarze portalu tehrantimes.com informowali, że w rywalizacji o fotel selekcjonera reprezentacji Iranu branych było pod uwagę trzech trenerów z Włoch: Ferdinando De Giorgi (Cucine Lube Civitanova), Angelo Lorenzetti (Trentino Volley) oraz Roberto Piazza (Power Volley Milano). 

 

IRIVF rozstał się z dotychczasowym selekcjonerem Igorem Kolakovicem pod koniec marca, gdy z powodu pandemii koronawirusa przesunięto termin igrzysk olimpijskich Tokio 2020.

 

Związek nieoficjalnie postawił sobie za cel zdobycie medalu na przyszłorocznych igrzyskach, dlatego jego priorytetem stało się znalezienie trenera najwyższego szczebla.

AgB, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze