Kibice wybrali! Bartosz Bednorz najlepszym siatkarzem krótkiego sezonu reprezentacyjnego

Siatkówka
Kibice wybrali! Bartosz Bednorz najlepszym siatkarzem krótkiego sezonu reprezentacyjnego
fot. Cyfrasport
Bartosz Bednorz najlepszym siatkarzem sezonu reprezentacyjnego 2020 zdaniem Czytelników Polsatsport.pl.

Czytelnicy Polsatsport.pl nie mieli wątpliwości! Najlepszym polskim siatkarzem krótkiego sezonu reprezentacyjnego 2020 został wybrany Bartosz Bednorz. W głosowaniu kibiców 26-letni przyjmujący wyprzedził Karola Kłosa i Michała Kubiaka.

Z powodu pandemii koronawirusa odwołano wszystkie siatkarskie imprezy reprezentacyjne zaplanowane na lato 2020 roku. Nie rozegrano Ligi Narodów, odwołano również Memoriał Wagnera, a igrzyska olimpijskie przeniesiono na przyszły rok. Sezon polskich siatkarzy ograniczył się jedynie do dwóch zgrupowań w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale oraz czterech konfrontacji sparingowych. W tej
sytuacji to i tak dużo, bo wiele drużyn narodowych nie zorganizowało nawet treningów.

 

Zobacz także: Kurek i Leon zderzyli się ze ścianą! Trzy efektowne bloki w kluczowej części meczu (WIDEO)

 

Rywalami biało-czerwonych w spotkaniach towarzyskich miały być początkowo reprezentacje Niemiec i Estonii. Jedynie spotkania z Niemcami doszły do skutku. W Zielonej Górze Polacy dwukrotnie wygrali: najpierw 3:2, a następnie 3:0, ulegając rywalom w dodatkowym secie.

 

Nie odbyły się natomiast starcia z reprezentacją Estonii. Rywale w ostatniej chwili odwołali swą wizytę, swą decyzję tłumacząc wzrostem liczby zarażeń koronawirusem w Polsce. Biało-czerwoni nie zrezygnowali jednak z występów i w łódzkiej Sport Arenie rozegrali dwa wewnętrzne sparingi. W pierwszym drużyna Michała Kubiaka wygrała z ekipą Fabiana Drzyzgi 2:1. Przed drugim spotkaniem trener Vital Heynen przemieszał składy. Tym razem drużyna Karola Kłosa pokonała drużynę Wilfredo Leona 2:1. W obu spotkaniach selekcjoner obserwował poczynania siatkarzy z boku, a drużyny prowadzili jego asystenci – Michał Mieszko Gogol i Sebastian Pawlik.

 

Skróty meczów reprezentacji Polski siatkarzy w 2020 roku:

 

Polska – Niemcy 3:2 (18:25, 23:25, 25:17, 25:22, 15:10)
Polska – Niemcy 3:0 (26:24, 25:16, 25:21); dodatkowy set – 25:27.
Team Michał – Team Fabian 2:1 (22:25, 25:20, 25:22)
Team Karol – Team Wilfredo 2:1 (21:25, 25:17, 25:23).

 

W tych czterech spotkaniach zaprezentowało się 19 siatkarzy. Zagrali: Bartosz Bednorz, Fabian Drzyzga, Tomasz Fornal, Norbert Huber, Karol Kłos, Marcin Komenda, Dawid Konarski, Michał Kubiak, Bartosz Kurek, Bartosz Kwolek, Wilfredo Leon, Grzegorz Łomacz, Jan Nowakowski, Piotr Nowakowski, Maciej Muzaj, Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka, Damian Wojtaszek, Paweł Zatorski. Przypomnijmy, że powołany na zgrupowanie w Spale Mateusz Bieniek na początku czerwca przeszedł operację kolana, a Jakub Kochanowski nie zagrał w meczach towarzyskich z powodu urazu barku.

 

Z tej dziewiętnastki najlepiej, zdaniem czytelników Polsatsport.pl, zaprezentował się Bartosz Bednorz. Być może wpływ na wyniki głosowania miał fakt, że kibice trochę stęsknili się za grą 26-letniego przyjmującego w biało-czerwonych barwach.

 

Jego perypetie są sympatykom siatkówki dobrze znane. Bednorz był co prawda powoływany przez Heynena do szerokiej kadry, ale nie łapał się na najważniejsze imprezy. Nie zagrał ani na mistrzostwach świata 2018, ani podczas turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk w Tokio, ani w finałach mistrzostw Europy 2019, ani też w Pucharze Świata. Z wymienionych imprez Polacy przywozili medale, ale siatkarskie fora aż huczały od dyskusji na temat przydatności Bednorza w drużynie narodowej.

 

Sam siatkarz w dwóch ostatnich sezonach klubowych zrobił wszystko, by kibice i trener Heynen o nim nie zapomnieli. Znakomite występy w Serie A1 w barwach Modena Volley zaowocowały lukratywnym transferem do rosyjskiego giganta. Zenit Kazań sięgnął po polskiego przyjmującego, który ma pomóc w odbudowanie potęgi tego klubu. Bednorz nie zrezygnował też z walki o miejsce w kadrze na igrzyska. W
meczach kontrolnych zaprezentował się bardzo dobrze.

 

– Na dziś rzeczywiście wydaje się pewne, że Bednorz przekonał do siebie Heynena i wcale nie chodzi o poziom sportowy... To, że Bartek zrobił ogromny postęp, widać w każdym meczu. Ale grając obok takich siatkarzy jak Zajcew, Anderson, Christenson – w takim klubie jak Modena, musiał go zrobić. Teraz przenosi się do Kazania i znów może pójść w górę. Ale najważniejsze było to, że przekonał do siebie Vitala tak po ludzku. Jako człowiek, zawodnik – stwierdził Łukasz Kadziewicz w rozmowie z Robertem Małolepszym.

 

– Przecież on został z tej kadry odsunięty. Nie walnął jednak focha, przyjeżdżał na każde zgrupowanie, walczył i pokazywał, że chce być w tej drużynie. Że zależy mu na grze w biało-czerwonych barwach – dodał ekspert Polsatu Sport.

 

– Jestem na 99,99 procent pewny, że za rok spotkamy się w tym samym składzie – powiedział trener Heynen w przemówieniu do zawodników po ostatnim sparingu. Przyszły rok to zacięta wewnętrzna rywalizacja o miejsce w olimpijskiej dwunastce. Szczególnie interesująco zapowiada się ona wśród przyjmujących. Czy Bednorz dobrą postawą w tegorocznym krótkim sezonie reprezentacyjnym przybliżył się do tokijskich igrzysk?

 

W sondzie Polsatsport.pl "Kto był najlepszym polskim siatkarzem sezonu reprezentacyjnego 2020?" Bartosz Bednorz otrzymał 44,0% głosów. Drugie miejsce zajął środkowy Karol Kłos – 12,2%, a trzecie przyjmujący i kapitan reprezentacji Michał Kubiak – 10,2%. Tuż za podium uplasował się Wilfredo Leon, a kolejne miejsca zajęli Bartosz Kwolek i Bartosz Kurek. W głosowaniu wzięło udział 2161 osób.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie