Mateusz Bieniek rozpoczął treningi z PGE Skrą Bełchatów

Siatkówka
Mateusz Bieniek rozpoczął treningi z PGE Skrą Bełchatów
fot. PGE Skra Bełchatów/Instagram
Mateusz Bieniek rozpoczął treningi z PGE Skrą Bełchatów

Środkowy reprezentacji siatkarzy Mateusz Bieniek rozpoczął treningi z PGE Skrą Bełchatów. W czerwcu zawodnik przeszedł zabieg po kontuzji więzadła rzepki lewego stawu kolanowego, a kolejne tygodnie stały pod znakiem jego rehabilitacji.

- Bieniu dziś dołącza do drużyny #TeamSkra i rozpoczyna przygotowania do nadchodzącego sezonu PlusLigi - oznajmił klub w mediach społecznościowych.

 


- Moje mięśnie zostały odbudowane i wszystko ładnie się zagoiło. Będzie to od razu gra z piłkami. Ostatnie półtora miesiąca spędziłem na ciężkiej pracy fizycznej i mam nadzieję, że będę zbierał tego owoce - mówił siatkarz dla Polsatu Sport kilka dni temu.


W wyniku kontuzji Bieniek musiał zrezygnować z udziału w zgrupowaniach oraz - co oczywiste - nie wystąpił w żadnym z meczów towarzyskich polskiej reprezentacji. W jego miejsce na obóz do Spały powołani zostali Norbert Huber oraz Jan Nowakowski. Ci sami zawodnicy brali udział w sparingach reprezentacji Polski, zastępując również innego środkowego Jakuba Kochanowskiego, który doznał kontuzji barku.

 

Zobacz także: Mateusz Bieniek: Tydzień-dwa i wracam do treningów

 

Wypożyczony na rok do Bełchatowa


Bieniek, mimo ważnego kontraktu z Cucine Lube Civitanova, w najbliższym sezonie reprezentował będzie barwy PGE Skry Bełchatów. Roczny epizod z klubem z Bełchatowa ma być transakcją wiązaną. Środkowy ma pomóc zespołowi w zdobyciu mistrzostwa, a ten zagwarantuje mu regularne występy.


Zdaniem menedżera siatkarza, opcja ta była możliwa głównie dzięki znakomitej współpracy z włoskim klubem. - Określiliśmy priorytety każdej ze stron. Cucine Lube to klub z potężnym budżetem i kontraktami. Mimo, że skład był już w zasadzie wykrystalizowany, to zarząd klubu określił, że jest otwarty na potrzeby zmian, które mają sami zawodnicy - powiedział Jakub Michalak.

AgB, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze