Siatkarka ŁKS Commercecon Łódź z negatywnym wynikiem. Może wznowić treningi

Siatkówka
Siatkarka ŁKS Commercecon Łódź z negatywnym wynikiem. Może wznowić treningi
fot. Cyfrasport
Siatkarka ŁKS Commercecon Łódź z negatywnym wynikiem testu. Może wznowić treningi.

W połowie lipca świat siatkarski obiegła informacja, że jedna z zawodniczek klubu ŁKS Commercecon Łódź otrzymała dodatni wynik na obecność choroby wirusowej COVID-19. Pod koniec wyznaczonej kwarantanny Wiewióra przeszła jeszcze dwa testy kontrolne, które dały wyniki ujemne. A to oznacza, że może wrócić do treningów przed nowym sezonem TAURON Ligi.

18 lipca po otrzymaniu informacji o dodatnim wyniku testu u jednej z zawodniczek ŁKS, prezes Hubert Hoffman natychmiast podjął decyzję o przeprowadzeniu testów na obecność COVID-19 u wszystkich osób związanych z klubem, które miały kontakt z zakażoną zawodniczką. Wśród wszystkich przebadanych osób nie odnotowano wyniku dodatniego. 

 

Zespół oraz sztab szkoleniowy został objęty tygodniową izolacją, a ponowne testy potwierdziły brak zakażenia. Dzięki temu 26 lipca drużyna mogła powrócić do regularnych treningów. 

 

Zobacz także: Siatkarki ŁKS Łódź przeszły kwarantanne i wróciły do treningów

 

Wiewióra, u której pierwszy test wykazał wynik dodatni, musiała pozostać na kwarantannie nieco dłużej. W tym tygodniu przeprowadzono u niej dwa kontrolne testy, które potwierdziły, że zakażenie minęło. Tym samym również ona będzie mogła wznowić treningi z całym teamem. 

 

Przypomnijmy, że w sierpniu ŁKS Commercecon Łódź rozpocznie kolejny etap przygotowań do sezonu 2020/21. Zespół czekają spotkania kontrolne, m.in.z  Grotem Budowlani Łódź i Legionovią Legionowo. 

 

Pierwszy mecz TAURON Ligi Łódzkie Wiewióry rozegrają na wyjeździe z BKS Stal Bielsko-Biała.

Informacja prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze