Skoki: Letnia Grand Prix w Wiśle? Rusza sprzedaż biletów

Inne
Skoki: Letnia Grand Prix w Wiśle? Rusza sprzedaż biletów
fot. Cyfrasport
W poprzednim roku Piotr Żyła podczas LGP w Wiśle zajął piąte miejsce.

Inauguracja Letniej Grand Prix w skokach narciarskich już za niecały miesiąc. W dniach 21-23 sierpnia najlepsi skoczkowie świata przyjadą do Wisły, gdzie będą rywalizować w konkursach indywidualnych. Sprzedaż biletów ruszy w najbliższy poniedziałek.

Zawody na skoczni im. Adama Małysza każdego dnia będzie mogło obejrzeć niecałe tysiąc osób. Związane jest to z wymogami sanitarnymi, które obowiązują w czasie pandemii. Kibice podczas imprezy będą dodatkowo odizolowani od skoczków narciarskich.

 

ZOBACZ TAKŻE: Daniel Andre Tande z lukratywną propozycją. "Kontrakt, o jakim nawet nie marzył"

 

- Do tej pory zgłosili się przedstawiciele trzynastu nacji. Ekipy liczą na nas w kwestii zapewnienia maksimum bezpieczeństwa. Przy okazji letnich konkursów przećwiczymy pewne warianty przed zimą i sprawdzimy funkcjonowanie poszczególnych rozwiązań. Jednym ze środków będzie przezroczysta ścianka "pleksi" na wysokość 1,5 metra, która oddzieli zawodników od kibiców zasiadających na sektorach A3 i A4. – powiedział szef wiślańskiego komitetu organizacyjnego Andrzej Wąsowicz.

 

W ostatnich dniach odnotowano przyrost zakażeń koronawirusem w Polsce. Rekordową liczbę nowych przypadków stwierdzono w czwartek – 615. Najwięcej  spośród nich wykryto w województwie śląskim. Mimo wszystko organizatorzy optymistycznie podchodzą do inauguracji LGP. 3 sierpnia ma ruszyć sprzedaż biletów na inauguracyjne konkursy w Beskidzie Śląskim.

 

- Mam nadzieję, że nic nie pokrzyżuje nam planów. Chcemy przeprowadzić zawody za wszelką cenę. W poniedziałek czeka nas kolejne spotkanie komitetu organizacyjnego z przedstawicielami miasta, służb medycznych oraz policji, ponieważ spodziewamy się dużej liczby kibiców poza obiektem, co w jakiś sposób należy uporządkować. Internetowa sprzedaż wejściówek ruszy w poniedziałek – stwierdził.

 

Zawody z cyklu Letniej Grand Prix będą pierwszą imprezą od przedwczesnego zakończenia sezonu 19/20. Ostatni zimowy konkurs w Lillehammer wygrał Kamil Stoch.

PN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze