Tomasz Marzec nowym prezesem Wisły Płock

Piłka nożna
Tomasz Marzec nowym prezesem Wisły Płock
fot. Cyfrasport
Rada Nadzorcza Wisły Płock zdecydowała, że dotychczasowy wiceprezes Tomasz Marzec zastąpi Jacka Kruszewskiego na stanowisku prezesa klubu.

Rada Nadzorcza Wisły Płock zdecydowała, że dotychczasowy wiceprezes Tomasz Marzec zastąpi Jacka Kruszewskiego na stanowisku prezesa klubu, który w zakończonym niedawno sezonie piłkarskiej ekstraklasy zajął 12. miejsce.

„Przestałem być prezesem Wisły Płock. Jest mi szczególnie przykro, że stało się to w takim momencie, gdy klub osiągał historyczne sukcesy, obroniliśmy ekstraklasę dla Płocka na piąty sezon z rzędu, kiedy wreszcie budowany jest nasz wymarzony stadion” - poinformował na swoim fan-page'u Kruszewski.

 

Kruszewski został prezesem Wisły Płock 13 czerwca 2012 roku, kiedy drużyna spadła do 2. ligi. Za jego kadencji zespół awansował, najpierw do 1 ligi, a przed czterema laty, 20 maja 2016 roku, do najwyższej klasy rozgrywkowej.

 

„Jest mi niezmiernie przykro, że nie jest mi dane kontynuowanie pracy dla Wisły Płock w zmieniających się realiach, gdy szansa na rozwój klubu jest coraz większa. Taka jest decyzja właściciela. Wydaje mi się, że zarówno właściciela, sponsorów i kibiców nie zawiodłem” - napisał Kruszewski.

 

PKO BP Ekstraklasa: Marcin Cebula dołączył do Rakowa Częstochowa

 

Kruszewski zapewnia, jest dumny z tego, co udało mu się osiągnąć. „Bo pamiętam, z czego wyszliśmy i wiem, gdzie jesteśmy. Doceniają to też kibice, którym jestem wdzięczny za wsparcie, jakie mi okazali w ostatnich dniach. Dlatego czuję się zwycięzcą, czuję się dumny, wygrany” - stwierdził.

 

„Nowemu zarządowi życzę samych sukcesów, szczęścia i miłości do Wisły, bo bez tego nie da się osiągnąć sukcesu. Ja z Wisłą będę zawsze, będę miał ją w sercu, bo urodziłem się nafciarzem” - zakończył oświadczenie Kruszewski.

 

Klubem kierować będzie teraz dotychczasowy wiceprezes Marzec. Zarząd będzie jednoosobowy.

kl, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie