Babilon Fight Night. Transmisja w Polsacie Sport, Polsacie Sport Fight i Super Polsacie

Sporty walki
Babilon Fight Night. Transmisja w Polsacie Sport, Polsacie Sport Fight i Super Polsacie
Fot. Babilon
Babilon Fight Night. Dlaczego warto i gdzie obejrzeć galę z udziałem Michała Syrowatki?

Piątkowy wieczór 31 lipca upłynie pod znakiem sportów walki. W Radomiu odbędzie się druga bokserska gala organizowana przez Tomasza Babilońskiego w telewizyjnym studio. W walce wieczoru Babilon Fight Night Michał Syrowatka (22-3, 7 KO) skrzyżuje rękawice z mającym 11 zawodowych zwycięstw Oskari Metzem (11-0, 4 KO). Dla Fina to będzie pierwsza wyjazdowa walka. Transmisja gali Babilon Fight Night w Polsacie Sport Fight, Polsacie Sport i Super Polsacie.

Dla Syrowatki będzie to 26. starcie w zawodowej karierze. 32-letni pięściarz z Ełku doskonale zdaje sobie sprawę, że jeśli chce jeszcze coś poważnego zdziałać na zawodowym ringu, musi na piątkowej gali wygrać, najlepiej efektownie z Finem Oskarim Metzem.

 

- Wydaje mi się, że będę walczył tak jak 3 lata temu, gdy byłem szybki, ruchliwy i dawałem dobre walki Chcę zaboksować skutecznie i efektownie. Analizowaliśmy Fina razem z trenerem. Jestem przygotowany. Nigdy nie miałem problemów z mańkutkami - wyjaśniał reprezentant Polski.

 

W starciu z Metzem, który jeszcze nigdy nie boksował poza ojczyzną, Polak będzie zdecydowanym faworytem. Do tej pory Metz wygrał wszystkie zawodowe walki. Syrowatka z pewnością będzie najpoważniejszym rywalem w jego karierze.

 

- Nie robi na mnie wrażenia, gdyż nie boksował z nikim poważnym. Można dużo mówić, ale jutro wyjdziemy do ringu i zrobię wszystko żeby wygrać - podkreślił były mistrz WBA Continental wagi super lekkiej.

 

Wcześniej do ringu wejdą m.in. Jan Lodzik (3-0, 1 KO) oraz Łukasz Stanioch (3-0, 1KO) - obaj pewnie wygrali walki dwa tygodnie temu. Nie zabraknie też pojedynku kobiet pomiędzy Dorotą Norek (5-1, 1 KO) i debiutantką Aleksandrą Jaworską. Z kolei wśród amatorów zawalczą bracia Macieja Sulęckiego (28-2, 11 KO), Paweł i Jakub.

 

Piątkowa karta walk zapowiada się bardzo interesująco. Nie tylko pojedynek wieczoru powinien dostarczyć wielu emocji. - Ja chciałbym zwrócić uwagę również na walki boksu olimpijskiego. Do ringu wejdą bracia Maćka Sulęckiego, Paweł i Jakub. Ponoć są bardzo zdolni. Zważywszy na karierę brata (walczył o mistrzostwo świata WBO w wadze średniej z Demetriusem Andrade – przyp. red), warto ich śledzić – uważa Babiloński.

 

Galę w Radomiu będzie można obejrzeć w Polsacie Sport Fight od 19.30, a od 20.00 w Polsacie Sport i Super Polsacie. Gospodarzem studio będzie Artur Łukaszewski a jego gośćmi Przemysław Saleta i Paweł Kołodziej. Na stanowisku komentatorskim zasiądą Robert Małolepszy oraz Igor Jakubowski.

 

Zobacz także: Jan Lodzik: Nie oczekuj nokautu, a sam przyjdzie

 

Babilon Fight Night. Radom 31 lipca. Karta walk:

 

Walka wieczoru

 

Kategoria 67 kg, 8 rund
Michał Syrowatka (23-3-0, 7 KO) – Oskari Metz – Finlandia (11-0, 4KO)

 

Udnercard – walki zawodowe

 

65,5 kg – 6 rund
Jan Lodzik (3-0) – Markko Moisar - Estonia (2-1)
78 kg – 8 rund
Łukasz Stanioch (3-0) – Michał Ryba (3-1)
59 kg – 4 rundy po 2 minuty
Dorota Norek (5-1) – Aleksandra Jaworska (debiut)

 

Undercard – walki amatorskie - 3 rundy

 

60 kg
Beniamin Zarzeczny – Paweł Sulęcki
69 kg
Kacper Niewiadomski – Mateusz Karolak
64 kg Łukasz Perkowski – Jakub Sulęcki

 

Transmisja gali Babilon Fight Night od godz. 19:30 w Polsacie Sport Fight, od godz. 20:00 w Polsacie Sport i Super Polsacie.

NP, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze