Baraż o Fortuna 1 Ligę: Resovia Rzeszów - Stal Rzeszów. Relacja i wynik na żywo

W sezonie 2020/2021 w rozgrywkach Fortuna 1 Ligi na pewno ujrzymy drużynę z Rzeszowa. Pytanie którą? O przepustkę na zaplecze PKO BP Ekstraklasy w piątkowe popołudnie powalczą Resovia oraz Stal. Relacja i wynik na żywo na Polsatsport.pl.

Finał barażów z udziałem rzeszowskich drużyn jest w małym stopniu niespodzianką. Oba zespoły zajęły dwa ostatnie miejsca uprawniające do gry w barażach o awans do Fortuna 1 Ligi. Resovia uplasowała się po rundzie zasadniczej na piątym miejscu, wyprzedzając Stal o jeden punkt.

W półfinałowych starciach teoretycznie trudniejsze zadanie miała Stal, która jednak w pewnym stylu pokonała na wyjeździe faworyzowany GKS Katowice 2:0. Z kolei Resovia wybrała się do Bytowa na starcie z tamtejszą Bytovią. Regulaminowy czas gry nie dostarczył goli. Przyjezdni ze stolicy Podkarpacia wyszli na prowadzenie w 95. minucie, ale w drugiej połowie dogrywki gospodarze doprowadzili do remisu. O losach awansu zadecydowały rzuty karne, w których lepiej spisali się rzeszowianie.

Derbowe starcie o awans do Fortuna 1 Ligi to z pewnością duże wydarzenie dla całego Rzeszowa. Kibice, którzy nie są związani z jedną lub drugą drużyną lub wspierają obie są z pewnością zadowoleni z takiego scenariusza, który oznacza, że bez względu na końcowy rezultat - w kolejnym sezonie nie zabraknie ekipy z tego miasta na zapleczu PKO BP Ekstraklasy.

Smaczku tej rywalizacji dodaje fakt, że w rundzie zasadniczej dwukrotnie padł remis w bezpośrednich starciach Resovii ze Stalą - odpowiednio 1:1, kiedy gospodarzem była Stal oraz 0:0 w rewanżu. Remis w piątkowe popołudnie będzie oznaczał dodatkowy czas gry. Przekonamy się zatem, który zespół będzie wiódł prym w mieście po ostatnim gwizdku sędziego.

Relacja i wynik na żywo meczu Resovia Rzeszów - Stal Rzeszów od godz. 17:00 na Polsatsport.pl.