Bogdan Zając nowym trenerem Jagiellonii Białystok

Piłka nożna
Bogdan Zając nowym trenerem Jagiellonii Białystok
fot. Cyfrasport
Bogdan Zając został nowym trenerem grającej w piłkarskiej ekstraklasie Jagiellonii Białystok.

Bogdan Zając został nowym trenerem grającej w piłkarskiej ekstraklasie Jagiellonii Białystok - podał w piątek wieczorem klub. Wcześniej tego dnia poinformował o zakończeniu współpracy z bułgarskim szkoleniowcem Iwajło Petewem.

47-letni Zając podpisał roczny kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny sezon - informuje klub na swojej stronie internetowej.

 

Jagiellonia Białystok będzie dla Zająca pierwszym klubem występującym w najwyższej klasie, który poprowadzi. Wcześniej był asystentem Adama Nawałki i pracował w sztabach GKS-u Katowice, Górnika Zabrze, reprezentacji Polski oraz Lecha Poznań. W 2013 roku dwa razy w zastępstwie Nawałki poprowadził Górnik Zabrze.

 

Razem z Zającem w klubie pracę rozpoczną: Jarosław Tkocz jako trener bramkarzy, Gerard Juszczak - asystent trenera, analityk i Stanisław Gadziński - trener przygotowania motorycznego.

 

Tomasz Marzec nowym prezesem Wisły Płock

 

Zając zastąpił Petewa, z którym klub za porozumieniem stron rozwiązał kontrakt. Władze Jagiellonii nie były zadowolone z lokaty drużyny na koniec sezonu ekstraklasy, w którym białostoczanie zajęli 8. miejsce.

 

Zając cytowany na stronie klubu powiedział, że piątek był dniem zapoznawczym, a w sobotę razem z zawodnikami rozpoczyna pracę szkoleniową na zgrupowaniu w Uniejowie. "Wszystko dzieje się bardzo szybko. Musimy dostosować się do sytuacji, działać prężnie, dynamicznie. Mamy sztab ludzi, którzy wiedzą co mają robić" - mówił.

 

Białostoczanie na zgrupowaniu mają spędzić tydzień i rozegrać kilka sparingów. Zając zapewnił, że nie będzie nic korygować, jeśli chodzi o mecze kontrolne zaplanowane na wyjeździe.

kl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze