Rajdowe MŚ: Zmiana terminu rundy w Turcji

Moto
Rajdowe MŚ: Zmiana terminu rundy w Turcji
Fot. PAP
Rajd Turcji zostanie rozegrany w dniach 18-20 września.

Rajd Turcji zostanie rozegrany w dniach 18-20 września - poinformował oficjalnie promotor mistrzostw świata WRC. Termin został po konsultacji z organizatorami przyśpieszony o tydzień.

Runda w Turcji po raz trzeci w historii znalazła się w kalendarzu mistrzostw świata. Bazą będzie Marmaris, popularny kurort wypoczynkowy. Jak zapewnia organizator, impreza zostanie zorganizowana zgodnie z wytycznymi FIA i promotora dotyczącymi bezpieczeństwa.

 

Po zmianie terminu szutrowy rajd, który będzie piątą w kalendarzu rundą mistrzostw świata, odbędzie się w dwa tygodnie po rajdzie Estonii (4-6 września), który wznowi sezon WRC 2020.

 

Zobacz też: Kajetan Kajetanowicz: Nie mogę się doczekać, aż wrócimy do ścigania

 

Dotychczas rozegrano trzy rundy - rajdy Monte Carlo, Szwecji i Meksyku. W klasyfikacji generalnej liderem jest Francuz Sebastien Ogier (Toyota Yaris WRC) - 62 pkt, a za nim plasują się Brytyjczyk Elfyn Evans (Toyota Yaris WRC) - 54 i Belg Thierry Neuville (Hyundai I20 WRC) - 42.

 

W kalendarzu MŚ po zmaganiach szutrowych w Estonii, z bazą w Tartu i rundzie w Turcji, zaplanowano rajdy w Niemczech (15-18 października), we Włoszech (29 października – 1 listopada; wcześniej miał się odbyć w czerwcu) oraz w Japonii (19-22 listopada). Nadal planowane są także rundy w Belgii (2-4 października) i Chorwacji (bez konkretnej daty).

 

Aktualny kalendarz rajdowych MŚ:

 

4-6 września Rajd Estonii
18-20 września Rajd Turcji
15-18 października Rajd Niemiec (ADAC Rally)
29 października - 1 listopada Rajd Sardynii
19-22 listopada Rajd Japonii

NP, Polsat Sport, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: American Cars Mania

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie