Resovia zagra w Fortuna 1 Lidze! Stal pokonana w rzutach karnych

Resovia zagra w Fortuna 1 Lidze.

Poznaliśmy ostatnią drużynę, która w przyszłym sezonie zagra w Fortuna 1 Lidze. Będzie nią Resovia, która w finale baraży pokonała w rzutach karnych 7:6 rywala zza miedzy Stal Rzeszów.

W pierwszej połowie żaden z zespołów nie podejmował odważniejszych prób ataku. Jedyna groźna sytuacja miała miejsce w 33. minucie i stworzyła ją Resovia. Na bramkę uderzał Maksymilian Hebel, a jego strzał sprawił niemałe problemy Wiktorowi Kaczorowskiemu. Bramkarz Stali nie złapał piłki i wypuścił ją przed siebie. Niewiele zabrakło i piłkę do siatki skierowałby nadbiegający Daniel Świderski. Ostatecznie futbolówka trafiła w ręce golkipera Stali. Była to zdecydowania najciekawsza akcja w pierwszych czterdziestu pięciu minutach.

Chwilę po przerwie trener Stali musiał przeprowadzić pierwszą zmianę. Kontuzji doznał Damian Michalik, którego na placu gry zastąpił Dariusz Jarecki. Przez pierwsze 25 minut drugiej odsłony ani jedni, ani drudzy nie byli w stanie zagrozić bramce rywala. W 71. minucie niezły strzał zza pola karnego oddał Wiktor Kłos, ale z tym uderzeniem poradził sobie Marceli Zapytowski. Później jeszcze gracze Stali domagali się rzutu karnego po zagraniu ręką obrońcy Resovii. Sędzia jednak uznał, że sytuacja nie kwalifikowała się do podyktowania "jedenastki"

W 82. minucie bardzo blisko wyjścia na prowadzenie byli gospodarze. Po zamieszaniu w polu karnym z woleja uderzał xxx, jednak kapitalną interwencją wykazał się Kaczorowski. Końcówka meczu należała do Resovii. Niebezpieczny strzał z dystansu oddał Mateusz Geniec. To jednak nie wystarczyło by przechylić szalę zwycięstwa. Stało się jasne, że do wyłonienia zwycięzcy konieczna będzie dogrywka.

Dodatkowe pół godziny również nie przyniosło rozstrzygnięcia, choć więcej dogodnych sytuacji do osiągnięcia korzystnego wyniku miała Resovia. Losy awansu musiała rozstrzygnąć seria rzutów karnych. W niej lepsi okazali się piłkarze Resovii, którzy w przyszłym sezonie zagrają w Fortuna 1 Lidze.

Resovia 0-0 pd. k. 7-6 Stal Rzeszów

Rzuty karne: 1-0 Dawid Kubowicz, 1-1 Marcel Kotwica, 2-1 Mateusz Geniec, 2-2 Wojciech Reiman, 3-2 Serhij Krykun, 3-3 Radosław Sylwestrzak, 4-3 Adrian Dziubiński, 4-4 Piotr Głowacki, 5-4 Kamil Radulj, 5-5 Krystian Pieczara, 6-5 Karol Twardowski, 6-6 Damian Kostkowski, 7-6 Grzegorz Płatek, (7-6 Wiktor Kłos - obroniony)