Cafe Futbol o przyszłości beniaminków Ekstraklasy

Piłka nożna

Sezon 2019/20 na polskich boiskach już za nami, dlatego w najbliższym Cafe Futbol podsumujemy ostatnie wydarzenia i zastanowimy się nad przyszłością poszczególnych drużyn. Z tej okazji gośćmi Bożydara Iwanowa będą osoby związane z beniaminkami PKO BP Ekstraklasy, prezes Podbeskidzia Bielsko-Biała Bogdan Kłys oraz dyrektor sportowy Warty Poznań, Robert Graf. Połączymy się również z prezesem PGE Stali Mielec Bartłomiejem Jaskotem. Transmisja w Polsacie Sport i na Polsatsport.pl.

Znamy już komplet beniaminków Ekstraklasy. Do grona Stali i Podbeskidzia dołączyła Warta, która zwyciężyła w barażach Fortuna 1 Ligi. Trzy nowe drużyny w Ekstraklasie to innowacyjny pomysł, który w obliczu reformy ligi i spadku tylko jednego klubu, daje nadzieję na rozwój. O planach na następny sezon porozmawiamy z prezesami „Górali” i Stali oraz dyrektorem sportowym poznaniaków.

Szczególnie ciekawe wydają się zmiany personalne w Stali. Mistrzowie Fortuna 1 Ligi nie doszli do porozumienia z Dariuszem Marcem, przez co ten pożegnał się z drużyną z Mielca. Na jego miejsce został zatrudniony Dariusz Skrzypczak. Do tej pory pełnił rolę asystenta Dariusza Żurawia w Lechu Poznań. W ekipie "Niebieskich" rozpocznie swoją samodzielną pracę z pierwszą drużyną.

Zobacz też. Resovia zagra w Fortuna 1 Lidze! Stal pokonana w rzutach karnych

W Cafe Futbol porozmawiamy również z Filipem Laskowskim. Piłkarz Podbeskidzia jest miłośnikiem rapu i z tej okazji nagrał hip-hopowy teledysk na temat „Górali”. Piosenka #PonadNamiTylkoGóry wzbudziła zainteresowanie wśród kibiców z Bielska-Białej.

Chociaż piłkarskie zmagania w Polsce dobiegły końca, na sportowe anteny Polsatu wracają europejskie puchary. Już w najbliższym tygodniu zostaną rozegrane zaległe spotkania Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Z tej okazji pochylimy się nad meczami rozgrywek UEFA i przeanalizujemy formę drużyn biorących w nich udział.

W studiu nie zabraknie także stałych ekspertów. W programie zobaczymy również Romana Kołtonia oraz Cezarego Kowalskiego.

Transmisja Cafe Futbol od godziny 11:00 w Polsacie Sport i na Polsatsport.pl. Dogrywka od godziny 12:25 na Polsatsport.pl.

MM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze