Dookoła Burgos: Wygrał Remco Evenepoel, Rafał Majka szósty na ostatnim etapie

Inne
Dookoła Burgos: Wygrał Remco Evenepoel, Rafał Majka szósty na ostatnim etapie
fot. PAP
Dookoła Burgos: Wygrał Remco Evenepoel, Rafał Majka szósty na ostatnim etapie.

Belg Remco Evenepoel z grupy Deceuninck-Quick Step wygrał pięcioetapowy wyścig kolarski Dookoła Burgos. Rafał Majka (Bora-Hansgrohe) był szósty na ostatnim górskim odcinku do Lagunas de Neila, gdzie triumfował Kolumbijczyk Ivan Sosa (Ineos).

Sosa uzyskał dziewięć sekund przewagi nad Hiszpanem Mikelem Landą (Bahrain-McLaren) oraz 11 nad Evenepoelem, który w ten sposób przypieczętował czwarty w karierze sukces w wyścigu etapowym. Majka stracił do Sosy 44 sekundy.

 

W opinii fachowców 20-letni Evenepoel ma przed sobą wielką przyszłość. Jest aktualnym mistrzem Europy elity w jeździe indywidualnej na czas oraz wicemistrzem świata w tej konkurencji. Potrafi też jeździć w klasykach, co udowodnił przed rokiem triumfując w Clasica San Sebastian.

 

Zobacz także: Kraksa Rafała Majki w wyścigu kolarskim Dookoła Burgos

 

W klasyfikacji generalnej Belg wyprzedził o 30 sekund Landę oraz o 1.12 swojego kolegę klubowego Portugalczyka Joao Almeidę. Majka po ostatnim etapie awansował z 32. na 24. miejsce, a do zwycięzcy stracił 6.48.

 

Z kolarzy polskiej ekipy CCC najlepiej wypadł Hiszpan Victor de la Parte, kończąc wyścig na 11. pozycji ze stratą 3.30. Jego koledzy zostali sklasyfikowani na odległych miejscach: 71. Kamil Gradek - strata 29.03, 82. Kamil Małecki - 33.33 oraz 104. Szymon Sajnok - 43.15.

 

Dookoła Burgos był pierwszym wyścigiem etapowym z udziałem wielu kolarzy z czołówki światowej po czteroipółmiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. 

agb, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze