PreZero Grand Prix siatkarzy: Znamy kolejnych finalistów! (WIDEO)

Siatkówka
PreZero Grand Prix siatkarzy: Znamy kolejnych finalistów! (WIDEO)
fot. Polsat Sport
Do finału awansowali siatkarze z Warszawy i Lubina.

Trwa rywalizacja w PreZero Grand Prix siatkarzy. W drugim turnieju, który w sobotę został rozegrany w Warszawie zaprezentowały się plusligowe VERVA Warszawa ORLEN Paliwa i KGHM Cuprum Lubin, spadkowicz z siatkarskiej ekstraklasy BKS Visla Bydgoszcz oraz drugi zespół TAURON 1. Ligi LUK Politechnika Lublin. Walka trwała do samego końca, a do finału ostatecznie awansowali siatkarze z Warszawy i Lubina.

Przypomnijmy, że w turnieju początkowo mieli wziąć udział zawodnicy Trefla Gdańsk, ale z powodu zakażeń koronawirusem zrezygnowali z rywalizacji. Ekipa Michała Winiarskiego została zastąpiona przez siatkarzy z Lublina.

 

W sobotę emocje trwały aż do ostatniego meczu, a o wejście do finału walczyły drużyny z Lubina, Warszawy i Lublina. Z rywalizacji już wcześniej odpadła BKS Visla Bygdoszcz, której nie udało się ugrać ani jednego seta.

 

W finałowym starciu zmierzyły się VERVA i Cuprum, a spotkanie zostało rozstrzygnięte dopiero w tie-breaku, i to w grze na przewagi. Triumfowali siatkarze z Warszawy, którzy w ten sposób wyeliminowali z turnieju ekipę z Lublina. Do finału awansowali więc warszawiacy i lubinianie, a ostatnie miejsce zajęli zawodnicy z Bydgoszczy.

 

Pod koniec lipca doszło do dwóch turniejów panów z cyklu PreZero Grand Prix, a areną zmagań był Kraków. Pierwszego dnia awans do finału wywalczyły Asseco Resovia Rzeszów i GKS Katowice, a drugiego – ekipy Jastrzębskiego Węgla i MKS Będzin. Na piasku nie powiodło się zawodnikom Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, BBTS Bielsko-Biała, Stali Nysa oraz Aluronu CMC Warty Zawiercie.

 

Zobacz także: PreZero Grand Prix w Warszawie: Andrzej Wrona i Karol Kłos w składzie

 

Zarówno w Krakowie oraz Warszawie zaplanowano po dwa turnieje w pierwszej fazie rozgrywek. W niedzielę na stołecznym boisku zagrają siatkarze kolejnych klubów PlusLigi. W grupie C zmierzą się: PGE Skra Bełchatów, Indykpol AZS Olsztyn, Ślepsk Malow Suwałki oraz team TAURON 1. Ligi APP Krispol Września. Początek rywalizacji jak zwykle o godzinie 9.30. Do turnieju finałowego, który odbędzie się 8-9 sierpnia awansują po dwie najlepsze ekipy z każdej grupy.

 

Wyniki PreZero Grand Prix siatkarzy – grupa B (Warszawa, 1 sierpnia):

 

2020-08-01: VERVA Warszawa ORLEN Paliwa - BKS Visła Bydgoszcz 2:0 (25:20, 25:18) MVP spotkania - Michał Superlak

2020-08-01: LUK Politechnika Lublin - KGHM Cuprum Lubin 1:2 (25:23,19:25,12:15) MVP spotkania - Adam Lorenc

2020-08-01: BKS Visła Bydgoszcz - KGHM Cuprum Lubin 0:2 (16:25,20:25) MVP spotkania - Mariusz Magnuszewski

2020-08-01: VERVA Warszawa ORLEN Paliwa - LUK Politechnika Lublin 1:2 (25:21, 24:26, 10:15) MVP spotkania - Bartłomiej Malec

2020-08-01: LUK Politechnika Lublin - BKS Visła Bydgoszcz 2:0 (25:19, 25:23) MVP spotkania - Grzegorz Pająk 

2020-08-01: KGHM Cuprum Lubin - VERVA Warszawa ORLEN Paliwa 1:2 (21:25, 25:23, 20:22) MVP spotkania - Igor Grobelny

KN, agb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie