Scottish Premiership: Triumf Rangersów na inaugurację

Podopieczni Stevena Gerrarda pokonali na inaugurację sezonu Aberdeen 1:0.

W spotkaniu 1. kolejki szkockiej Premiership ekipa Rangers FC pokonała na wyjeździe Aberdeen 1:0. Gola na wagę zwycięstwa strzelił w pierwszej połowie Ryan Kent.

Mecz rozegrany we wczesne sobotnie popołudnie był pierwszym w nowym sezonie szkockiej ekstraklasy. Przypomnijmy, że poprzedni sezon został przedwcześnie zakończony ze względu na pandemię koronawirusa.

Konfrontacja Aberdeen z Rangersami była absolutnym klasykiem i zarazem starciem, nie licząc rzecz jasna Celtiku Glasgow, jednych z najbardziej utytułowanych drużyn w kraju. Niestety, spotkanie z powodu COVID-19 i panujących restrykcji odbyło się bez udziału publiczności.

Teoretycznie faworytami tego meczu byli podopieczni Stevena Gerrarda, którzy w poprzednim sezonie zajęli drugie miejsce w tabeli i w obecnej kampanii mają chrapkę zdetronizować odwiecznego rywala z Glasgow.

Przyjezdni dobrze rozpoczęli tę rywalizację, ponieważ już w 21. minucie do siatki trafił Ryan Kent. Jak się później okazało, był to decydujący moment widowiska.

Rangersi przeważali, mając większe posiadanie piłki i kreując sobie więcej sytuacji podbramkowych. W ich szeregach brakowało jednak skuteczności, co powodowało, że gospodarze do samego końca wierzyli w doprowadzenie do remisu. Sytuacja Aberdeen została skomplikowana w 86. minucie, kiedy za ostre zagranie z boiska wyleciał Andrew Considine.

Goście kontrolowali przebieg wydarzeń i nie pozwalali rywalom na zbyt wiele, samemu mogąc podwyższyć prowadzenie. Tak się jednak nie stało, ale zachowanie czystego konta pozwoliło im zanotować zwycięstwo na inaugurację sezonu.

Aberdeen - Rangers FC 0:1 (0:1)
Bramka: Ryan Kent 21

Czerwona kartka: Andrew Considine