Co ze stadionem Warty Poznań? "W tym sezonie gra na nim praktycznie niemożliwa"

Piłka nożna
Co ze stadionem Warty Poznań? "W tym sezonie gra na nim praktycznie niemożliwa"
fot. Cyfrasport
Co ze stadionem Warty Poznań? "W tym sezonie gra na nim praktycznie niemożliwa".

W czerwcu 1995 roku piłkarze poznańskiej Warty spadli z ówczesnej pierwszej ligi. Na powrót do elity klub musiał czekać 25 lat; w piątek drużyna Piotra Tworka po wygranej w Grodzisku Wielkopolskim w barażu nad Radomiakiem (2:0), świętowała awans do ekstraklasy. Problemem "zielonych" pozostaje jednak kwestia stadionu.

Przez cały sezon zawodnicy z Poznania w roli gospodarza występowali w Grodzisku Wielkopolskim, jednocześnie remontując swój kameralny obiekt. Od niedawna posiada on już sztuczne oświetlenie, ale spełnia wymogi jedynie pierwszoligowe. Klub mógłby grać na stadionie przy ul. Bułgarskiej, ale negocjacje z operatorem obiektu zakończyły się fiaskiem. Dlatego Warcie swoje mecze przyjdzie znów rozgrywać w Grodzisku, gdzie ekstraklasa zawita po 12 latach przerwy.

 

Zobacz także: Kręta droga Warty Poznań do elity

 

- Prace zaczęliśmy dosyć wcześnie. Aktualnie przygotowujemy projekt nowego budynku klubowego; to nie jest tak, że my chcemy zagrać sezon w Grodzisku – mówił dyrektor sportowy klubu Robert Graf w Cafe Futbol, dodając, że "zespół sportowo wyprzedził prace organizacyjne".

 

- Nie jestem zaangażowany w prace infrastrukturalne, natomiast w najbliższym sezonie zagranie na nowym obiekcie będzie praktycznie niemożliwe – ocenił.

 

Całość w załączonym materiale wideo.

 

agb, Polsat Sport, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie