Puchar Portugalii dla FC Porto

Piłkarze FC Porto cieszą się 17. Pucharem Portugalii w historii klubu.

Pilkarze FC Porto po raz 17. w historii zdobyli Puchar Portugalii, pokonujac w finale w Coimbrze Benficę Lizbona 2:1 (0:0), mimo że przez większą część meczu grali w osłabieniu. Obie bramki dla zwycięzców, także mistrzów kraju, zdobył obrońca Chancel Mbemba.

FC Porto od 38. minuty grało w "10", po tym jak drugą żółtą kartką i w konsekwencji czerwoną ukarany został Luiz Diaz. Pięć minut później na trybuny odesłany został także trener Sergio Conceicao, który nie mógł się pogodzić z decyzją sędziego.

Mimo osłabienia, to FC Porto po przerwie strzelało bramki. Najpierw w 48. minucie Mbemba wykorzystał niepewną interwencję bramkarza po rzucie wolnym i umieścił piłkę w siatce, a w 57. minucie ten sam zawodnik także po stałym fragmencie gry podwyższył na 2:0. Benfica odpowiedziała tylko trafieniem Carlosa Viniciusa w 84. minucie z rzutu karnego.

Oba zespoły spotkały się po raz 10. w finale Pucharu Portugalii i dopiero po raz drugi udało się zwyciężyć FC Porto.

Piłkarzom z północnej Portugalii pogratulował w mediach społecznościowych były bramkarz klubu Iker Casillas, a aktualnie członek sztabu szkoleniowego.

To kolejny triumf FC Porto w tym roku. W lipcu piłkarze FC Porto po raz 29. w historii wywalczyli mistrzostwo Portugalii. Tytuł zapewnili sobie na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek.

To nie koniec piłkarskich emocji w Portugalii. Do gry wracają najbardziej prestiżowe rozgrywki w Europie czyli Liga Mistrzów. Turniej finałowy LM odbędzie się od 12 do 23 sierpnia w Lizbonie na stadionach Jose Alvalade oraz Estádio da Luz. Od 12 do 15 sierpnia rozegrane zostaną cztery ćwierćfinały, a 18 i 19 sierpnia półfinały. Triumfator LM zostanie wyłoniony 23 sierpnia w meczu finałowym na Estádio da Luz, na którym swoje spotkania rozgrywa Benfica Lizbona.

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn w Lidze Mistrzów UEFA i Lidze Europy UEFA 2019/2020 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.