Vital Heynen: Denerwowałem się, bo zapominałem słów hymnu!

Siatkówka
Vital Heynen: Denerwowałem się, bo zapominałem słów hymnu!
fot. Polsat Sport
Vital Heynen: Denerwowałem się, bo zapominałem słów hymnu!

Szkoleniowiec polskich siatkarzy już wielokrotnie prezentował znajomość naszego hymnu narodowego, w tym podczas ostatnich meczów sparingowych reprezentacji. Przyznał jednak, że w poprzednim sezonie potrafił zaśpiewać całość bez pomyłki, podczas gdy w tym roku denerwował się, bo... zapominał tekstu.

- Muszę jasno powiedzieć, że w tym roku miałem z tym problem. Nie jestem z siebie zadowolony. Jeszcze w poprzednim sezonie znałem wszystkie słowa, ale teraz zdarzało mi się, że się denerwowałem, bo zapomniałem fragmenty tekstu. Zapewniam, że w przyszłym roku moja znajomość polskiego hymnu będzie zdecydowanie lepsza - mówił w rozmowie z eurosport.tvn24.pl.

 

A okazji do zaprezentowania umiejętności będzie wiele, w tym podczas długo wyczekiwanych igrzysk olimpijskich, gdzie Polacy celują w złoto, choć - jak przestrzegał trener podczas ostatniej przemowy w tym sezonie - priorytetem nie będą rozmowy o medalu, tylko przybycie na zgrupowanie w jak najlepszej dyspozycji.

 

 

Zobacz także: Drużyna marzeń Vitala Heynena? Wśród "pewniaków" Polacy

 

Znajomość hymnu to jedna sprawa, a jak wygląda kwestia porozumiewania się po polsku? Tutaj jest większy problem. 

 

- Trochę porzuciłem polski, ale cały czas bardzo dużo rozumiem. Wiadomo, że potrzebuję kilku miesięcy na poprawienie waszego języka. On nie jest prosty, a największym problem jest to, że nie mieszkam w Polsce. Zdecydowanie łatwiej jest uczyć się języka w kraju, w którym jest się na co dzień - ocenił trener w wywiadzie dla Eurosportu. 

 

Kilka dni wcześniej przyznał z kolei, że w czasie długiej przerwy spowodowanej epidemią uczył się, ale... języka włoskiego. Belg równolegle do prowadzenia polskiej reprezentacji szkoli bowiem siatkarzy Sir Safety Perugia.

 

Rozegrali cztery mecze towarzyskie

 

Heynen i jego zawodnicy zakończyli już sezon reprezentacyjny, podczas którego odbyli dwa zgrupowania i rozegrali cztery mecze towarzyskie. W dwóch z nich wygrywali z kadrą Niemiec, a kolejne dwa zagrali pomiędzy sobą.

 

W spotkaniu team Michał - team Fabian triumfowała drużyna Kubiaka, a w meczu, w którym przeciwko sobie stanęły zespoły prowadzone przez Karola Kłosa i Wilfredo Leona, zwyciężyła ekipa środkowego.

agb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze