Alexander Zverev: Wolałbym, żeby US Open się nie odbyło

Tenis
Alexander Zverev: Wolałbym, żeby US Open się nie odbyło
Fot. PAP
Alexander Zverev dołączył do tenisistów, którzy sprzeciwiają się organizacji tegorocznego US Open.

Siódma rakieta świata Alexander Zverev uważa, że rozegranie wielkoszlemowego US Open w obecnych warunkach jest szaleństwem, ale na razie nie chce się z niego wycofywać. "Wolałbym jednak, żeby ten turniej się nie odbył" - powiedział niemiecki tenisista.

Jego zdaniem należałoby najpierw wznowić sezon w Europie, zanim zawodnicy mieliby lecieć za ocean, gdzie obecnie jest najwięcej zakażeń koronawirusem. To właśnie przez pandemię tenisowy sezon został w marcu zawieszony i dopiero teraz w drugiej połowie sierpnia zostanie wznowiony.

 

US Open w Nowym Jorku ma się rozpocząć 31 sierpnia. Wielu zawodników zapowiedziało jednak wycofanie się z imprezy - właśnie ze względów bezpieczeństwa. Dziennie w Stanach Zjednoczonych notuje się ok. 60 tys. nowych zakażeń.

 

Zobacz także: Kyrgios nie zagra w US Open

 

"To nie jest dobry czas, by lecieć do USA. Ale jeśli organizatorzy podejmą decyzję o rozegraniu turnieju, to co my zawodnicy mamy zrobić? Tym bardziej, jeśli rywale się zgodzą na przyjazd. Tu chodzi też o punkty rankingowe" - podkreślił 23-letni zawodnik i dodał, że na razie sam nie myśli o rezygnacji z udziału.

 

On sam ma nadzieję, że wszyscy będą przestrzegać restrykcyjnych zasad i nie będą przemieszczać się po mieście. "To wtedy może jakoś to będzie..." - powiedział.

 

Jego zdaniem największym utrudnieniem jest przepis, że z zawodnikiem na obiekt może wejść tylko jedna osoba towarzysząca.

mtu, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze