Diamentowa Liga: Mityng w Dausze dwa tygodnie wcześniej

Inne
Diamentowa Liga: Mityng w Dausze dwa tygodnie wcześniej
fot. PAP
Diamentowa Liga: Mityng w Dausze dwa tygodnie wcześniej.

Zaplanowany na 9 października mityng Diamentowej Ligi w Dausze odbędzie się dwa tygodnie wcześniej, czyli 25 września - poinformowali organizatorzy. Pierwotnie zawody miały zostać rozegrane 17 kwietnia, ale ze względu na pandemię koronawirusa przeniesiono je na jesień.

"Ze względu na globalną sytuację epidemiologiczną i ciągle zmieniające się przepisy dotyczące Covid-19, kalendarz Diamentowej Ligi pozostaje prowizoryczny i podlega dalszym zmianom" - podano w oficjalnym komunikacie.

 

Zobacz także: Festiwal Rzutów im. Kamili Skolimowskiej został przeniesiony 

 

Pierwszy tegoroczny mityng najbardziej prestiżowego lekkoatletycznego cyklu jest zaplanowany na 14 sierpnia w Monako. Później zawodnicy mają rywalizować w Sztokholmie (23 sierpnia), Lozannie (2 września), Brukseli (4 września) i Rzymie (17 września). Dauha ma być ostatnim przystankiem.

 

W tym roku uczestnicy zawodów nie będą zdobywać punktów i wbrew pierwotnym zamiarom jesienią nie zostaną zorganizowane finałowe zmagania w Zurychu. Odwołano także zawody w Eugene, Londynie, Paryżu, Rabacie, Gateshead i Szanghaju.

agb, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie